b_385_225_16777215_00_images_news_2014_Others_mistral.jpg

Французька сторона не виходить на контакт за два дні допередбачуваної дати передачі Росії Владивостока - першого десантного вертольотоносця типу Містраль, повідомляють РИА Новости з посиланням нависокопоставлене джерело у системі військово-технічного співробітництва. "Вони мовчать, не виходять на контакт. Мали 14-го числапередати, а зараз тиша", - сказав співрозмовникагентства. Таким чином, за словами джерела, процес передачі "підвис у повітрі".

Раніше віце-прем'єр Росії Дмитро Рогозін, заявив, що Рособоронекспорт отримав від суднобудівної компанії DCNS (виконавця контракту по Містраль) запрошення на церемонію передачі вертольотоносця Владивосток, яка відбудеться 14 листопада.

Після цього керівництво DCNS відсторонило від виконання службових обов'язків Іва Дестефаніса, який відповідав за проект поставок у Росію вертольотоносців. Вважається, що причиною звільнення могло стати запрошення, надіслане Дестефанісом у Москву.

28 жовтня міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що остаточне рішення про передачу Росії вертольотоносця Владивосток типу Містраль прийматиметься улистопаді.

Після цього Мінфін Франції поширив заяву про відсутність умов для передачі корабляРосії.

Рособоронекспорт і французька компанія DCNS уклали контракт вартістю 1,2 мільярдаєвро на будівництво двох вертольотоносців типу Містраль у червні 2011 року. За умовами договору, термін здачі першого корабля - 1 листопада 2014 року, проте його,за погодженням сторін, можна зрушити ще на 30 діб без накладення штрафних санкцій.

У разі невиконання домовленості сума неустойок і штрафів може досягти трьохмільярдів євро. У зв'язку з приєднанням Криму до Росії та ситуацією на сході УкраїниСША неодноразово закликали Францію відмовитися від виконання контракту.

Джерело: http://ua.korrespondent.net/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка