fond1.jpg

У меморандумі про очікувані прогнози експорту пшениці, який планує підписати Міністерство аграрної політики та продовольства з зернотрейдерами, необхідно відображати продаж не тільки продовольчої, але і фуражної пшениці. Про це повідомляє Українська зернова асоціація.

За словами президента організації Миколи Горбачова, аграрії не згодні з низкою позицій меморандуму.

«Почнемо з того, що ми взагалі не бачимо ніякого ризику для продовольчої безпеки країни. Україна в цьому році, за нашими оцінками, виробить близько 24-25 мільйонів тонн пшениці. Ринок очікує, що буде експортовано 16 мільйонів тонн. З урахуванням того, що населення споживає 4 мільйони тонн, ніякої проблеми не існує », - зазначив експерт.

Також Горбачов повідомив про тиск з боку профільного міністерства.

«Зараз міністерство нас по суті шантажує, мовляв, більшість гравців згодні з нинішніми положеннями меморандуму. Але ми спілкуємося між собою, з іншими асоціаціями - я не знайшов 100% -ї згоди », - каже Микола Горбачов.

Також експерт проти пункту в меморандумі, що регламентує клас продовольчої пшениці.

«До того ж треба прибрати пункт про 1-5 класі «продоволка» - цей пункт викликає дисонанс у міжнародних партнерів. Наш 5 клас для них не є продовольчою пшеницею. Проблеми з нашими стандартами нікого в світі не цікавлять» - зазначив представник УЗА.

Нагадаємо, напередодні перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк заявив, що уряд не буде вводити квоти на експорт пшениці в нинішньому сезоні. Натомість найближчим часом міністерство підпише меморандум з зернотрейдерами, в якому будуть закріплені прогнозні очікувані обсяги експорту продовольчої пшениці.

Раніше пекарі та фермери поскаржилися на погану якість зерна пшениці через затяжні дощі та можливе підвищення вартості хліба в зв’язку з цим на 30%.

Джерело: http://agro-business.com.ua

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка