helth.jpg

Кабінет міністрів України ввів державне регулювання цін на ліки та вироби медичного призначення (ВМП). Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України, відповідну постанову уряд прийняв на засіданні в середу, 12 листопада. Документ прийнятий для створення рівних умов для ціноутворення ліків вітчизняного та іноземного виробництва, зазначають у відомстві.

Згідно з текстом документа, з 1 січня 2015 року граничні торгово-роздрібні надбавки на лікарські засоби, включені до Національного переліку основних лікарських засобів і ВМП (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів), і обов'язковий мінімальний асортимент соціально-орієнтованих ліків і ВМП для аптек, становитимуть від 10 до 25%.

В Україні знову подорожчали ліки

За даними МОЗ, наразі розмір торгово-роздрібних надбавок на вітчизняні ліки, оптово-відпускна ціна яких нижча за 12 гривень за одну упаковку, становить від 0,3% до 169,5%.

МОЗ також очікує, що прийняття даної постанови "дозволить збільшити економічну доступність недорогих вітчизняних ліків для малозабезпечених верств населення і створити рівні умови застосування державного регулювання цін на ліки, як для іноземного, так і вітчизняного виробника".

Як повідомляв Кореспондент.net, наприкінці жовтня Верховна Рада перевела процедуру реєстрації ліків в Україні на євростандарти.

Джерело: http://ua.korrespondent.net/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка