filaret.jpg

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет звернувся до настоятеля ПЦУ Єпіфанія з терміновою вимогою "нічого не робити всередині церкви" без його згоди.

Відповідне звернення Філарета опублікувало Радіо Свобода.

За його словами, сьогодні в Українській православній церкві відбувається "поділ, двовладдя, яке може привести до сумних наслідків". 

"Для того, щоб виправити становище, а його можна виправити, треба виконувати ті домовленості, які були досягнуті перед собором в присутності президента [Петра] Порошенка і з архієреями. А це значить, що предстоятель несе відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а патріарх відповідає за внутрішнє церковне життя в Україні, але у співпраці з предстоятелем. Предстоятель нічого не робить всередині церкви без згоди патріарха. Патріарх головує на засіданнях Священного Синоду і на зборах УПЦ заради збереження єдності, її зростання і затвердження", - йдеться в заяві Філарета.

Він додав, що Київський патріархат не потрібно відновлювати, оскільки він "був, є і буде".

Як повідомляв "Апостроф", раніше український журналіст і публіцист Віталій Портников пояснив, чим небезпечні випади Філарета проти ПЦУ.

Джерело: https://apostrophe.ua

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка