Каміни з кам’яної кладки виглядають дуже інтригуючи, але їхнє будівництво може зайняти дуже багато часу. Вам знадобиться багато терпіння та відповідальності. Якість, міцність конструкції та довговічність домашнього вогнища значною мірою залежать від матеріалів та технологій, які були використані під час його будівництва.

Як мені вибрати цеглу, яка найкраще підійде для каміна?

При будівництві кладки камінів, розташованих на відкритому повітрі, використовується повнотіла червона цегла або шамотна вогнетривка цегла і бутовий камінь.

Цегла повинна бути міцною, мати рівні краї та поверхні, не мати сколів і тріщин, а також мати постійний відтінок між червоно-оранжевим та оранжево-червоним. Частина каміна, розташована в безпосередній близькості від полум'я, називається топкою. Вона будується з компонентів, стійких до високих температур, таких як вогнетривка цегла або бетонні блоки, які з'єднуються в єдине ціле за допомогою спеціального розчину.

b_385_225_16777215_00_images_news_2022_kladka-kamina.jpg

Давайте поговоримо про розчин

Для каміна знадобився розчин кладки. Кількість компонентів, з яких складається розчин, відрізняє його від інших продуктів. Це поєднання цементу, вапна та піску, проте частка цементу в суміші досить мала. Для початку в ємності для змішування створюється співвідношення цементу та піску 1:8. Після цього додається глиняна маса, і весь коктейль перемішується до тих пір, поки він не з'єднається в єдиний шматок матеріалу.

Приступимо до наступного етапу

Той факт, що кожен ряд конструкції завершується, перш ніж перейти до наступного, є інтригуючим аспектом цього методу будівництва. Крім того, цегла збирається впорядкованим чином. Крім того, перед укладанням кожної цегли його необхідно занурити у воду на п'ять-десять секунд (вогнестійка цегла досить просто промити від пилу). Кутова цегла використовується для початку кожного ряду кладки. Розчин використовується для заповнення проміжків між горизонтальною та вертикальною цеглою, але тільки до відповідного рівня; надлишки розчину ретельно видаляються.

Важливо: цегляний камін повинен збиратися у певній послідовності; ви повинні чекати складання наступного ряду, поки не буде закінчено попередній!

Дуже важливо включити в конструкцію каміна мінімальну кількість металевих елементів, якщо ви хочете, щоб він був міцним та довговічним. Для встановлення дверей і ґрат необхідно враховувати здатність металу розширюватися під впливом тепла. При встановленні цих елементів між ними має бути відстань від 5 до 10 мм. Це дозволить уникнути пошкодження каменю. Для облицювання та прикраси зовнішньої сторони каміна можна використовувати практично будь-які будівельні матеріали, які тільки можна собі уявити. Мармур і малахіт – популярні матеріали для будівництва камінів, які можуть бути доповнені кахлями і предметами з дерева. Елегантність та аристократизм надають також ковані металеві вироби.

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка