snowden.jpg

Дії британських і американських спецслужб з масового збору даних здійснювалися в рамках закону про захист прав людини.

Дії американських і британських спецслужб, які проводили електронне стеження та здійснювали масовий збір інформації про приватних осіб, здійснювалися в рамках європейського законодавства про захист прав людини. Таке рішення виніс британський Трибунал з повноважень слідства, який проводить перевірку діяльності спецслужб. "Викриття, зокрема, Едварда Сноудена створили враження про те, що закон в деяких випадках дає спецслужбам необмежені повноваження і вони мають можливість робити все, що хочуть", - йдеться в заяві трибуналу, витяги з якого наводить Reuters.

Дане рішення було винесено у відповідь на протест, який раніше подали три правозахисні організації: Liberty, Amnesty International і Privacy International. На думку правозахисників, системи електронного стеження, які використовувалися британськими та американськими спецслужбами, зокрема, Центром урядового зв'язку та Агентством національної безпеки США, порушують 8 і 10 статті Європейської конвенції з прав людини. Тим не менш, у відповідності з рішенням суду, на даний момент діяльність цих організацій "не суперечить статтям 8 та 10".

Сноуден отримав посвідку на проживання в Росії на три роки

Нагадаємо, колишній співробітник американського Агентства нацбезпеки Сноуден в червні 2013 року передав газет The Washington Post і The Guardian ряд секретних матеріалів про програми стеження спецслужб США і Великобританії в інтернеті. Потім він вилетів в Гонконг, а з 23 червня 2013 року перебував у транзитній зоні московського аеропорту Шереметьєво. У серпні Сноуден отримав притулок у Росії на рік.

У США його звинуватили в умисній передачі секретних даних спецслужбам інших країн і низці інших злочинів, Сноудену загрожує до 10 років позбавлення волі по кожному пункту.

У Держдепі США вважають, що Сноуден повинен повернутися і відповісти за всі свої дії.

Джерело: http://ua.korrespondent.net/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка