b_385_225_16777215_00_images_news_2014_Politic_1393844979-8316.jpg

Іноземні видання аналізують головні події в світі. Послання Путіна - Time.  

Послання Володимира Путіна Федеральним Зборам, з яким він виступив у четвер, спочатку здалося ретроспективою з недалекого минулого. Виступ тривав у Георгіївському залі, тому самому багато прикрашеному кремлівському приміщенні, де російський президент оголосив у березні своє рішення про приєднання Криму, пише американське видання.
 
Звернення Путіна: "сонний" Медведєв став героєм фотожаб

Той же самий почесний караул відчиняв золочені двері, коли туди входив Володимир Путін, який йшов своєю звичною ходою, розв'язною і одночасно стриманою, як у боксера на рингу. Він не здивував нікого, повторивши свої заїжджені гасла про зневагу до Заходу: «Розмовляти з Росією з позиції сили безглуздо». І потім: «Домогтися військової переваги над Росією ні в кого не вийде», зазначає видання. 

Про Україну, Крим, санкції і рубль. 10 тез послання Путіна
 
Позиція Меркель - Slate.fr
 
Німецький канцлер Ангела Меркель не сподівається на швидкі результати. Під час виступу в Бундестазі 26 листопада вона знову наголосила, що відносини з Росією вимагають терпіння і витримки. Вона чудово розуміє, що криза, яка розгорілася рік тому, стосується не тільки України, а всього європейського порядку, який встановився на континенті після холодної війни чверть століття тому. Москва ж зараз підриває його основи, підтримуючи і примножуючи вогнища напруженості або навіть війни, пише французьке видання.
 
Вогонь на Донбасі припинять найближчим часом - генерал РФ

Вона вже давно не будує ніяких ілюзій, але ще жодного разу не говорила про це так відкрито, як в Брісбені, після закінченню саміту двадцятки, з якого Володимир Путін поїхав, голосно грюкнувши дверима. На зустрічі з місцевими студентами канцлер ФРН звинуватила Росію в тому, що вона «підпалює степ», від Грузії до Придністров'я, від Нагорного Карабаху до України. Крім того, вона висловила стурбованість щодо російських ініціатив в Сербії та Боснії, які протидіють політиці ЄС. Менш ніж через тиждень Кремль зміцнив економічний і військовий контроль над Абхазією, яку російська армія відокремила від Грузії в ході війни 2008 року, зазначає видання.
 
Тривога НАТО - Javan
 
В результаті останніх подій в Україні і приєднання Криму до Росії НАТО збільшила свою військову присутність в західній частині Чорного моря. Росія, спростовуючи претензії західних країн, багаторазово заявляла, що головною метою держав, що входять в блок НАТО, є збільшення чисельності їхніх збройних сил на східних рубежах Європи, і українську кризу вони використовують лише як привід, пише іранське видання.
 
США запідозрили Росію в невиконанні договору про скорочення ракет
 
Створюється враження, що факти значною мірою підтверджують точку зору про те, що НАТО, посилаючись на зростання загрози з боку Росії на адресу східних членів альянсу, домагається розширення власної військової присутності в Східній Європі. Як наслідок Росія вважає, що основною причиною напруженості на сході України є невдоволення щодо розміщення сил НАТО в цьому регіоні, зазначає видання.
 
Нафтова криза - El Pais
 
Нафтовий бум дозволив Росії в останні роки значно збільшити державні витрати на підвищення добробуту народу. Зараз ситуація різко змінилася. Більше двох третин російського експорту припадає на нафту і газ. Через обвалення цін на нафту і ослаблення рубля, а також втечу капіталу за кордон, все важче і важче стає обслуговувати зовнішній борг Росії, пише іспанське видання.
 
Ціни на нафту знижуються на новинах із Саудівської Аравії

Зрозуміло, що економіка Росії раптово не впаде, але погіршення економічної ситуації в Росії робить Путіна все більш і більш уразливим. Неможливість в найближчій перспективі поліпшити добробут народу може спонукати російського самодержця на непередбачувані авантюрні вчинки в зовнішній політиці, зазначає видання.
 
Турецький поворот - Milli Gazete
 
Ефект від одноденного візиту президента РФ Володимира Путіна до Туреччини перевершив всі очікування. Можливо, найважливіше з безлічі питань, на які зараз всі намагаються знайти відповіді, полягає в тому, якого масштабу в майбутній період набуде енергетичне співробітництво Росії і Туреччини, пише турецьке видання.

У Єврокомісії кажуть, що Південний потік може бути добудований

Посил був, очевидно, спрямований на розвиток турецько-російських відносин, які, розпочавшись в період національно-визвольної боротьби Туреччини на чолі з Ататюрком, у певний момент перервалися через політику Йосипа Сталіна, а потім ніяк не могли вийти на свій справжній курс. У ході наповненого сюрпризами візиту Володимир Путін не дав назви тільки одному об'єднанню, що, зрозуміло, було вельми доречно. В іншому випадку стало б очевидно, що підсумки цього візиту вказують на становлення певного «євразійського союзу». Але його поява - лише питання часу, зазначає видання.

Джерело: http://ua.korrespondent.net/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка