b_385_225_16777215_00_images_news_2014_Politic_0e047b1895204397a1ff32220f0d3566435c506f.jpg

США розглядають можливість надання допомоги Україні наступного фінансового року, заявляє заступник державного секретаря з питань міжнародної безпеки США Роуз Готтемьоллер.

«Ми оперативно відреагували на ті загрози, які виникли в бік України, і надали допомогу вашій країні на $118 млн», – сказала Готтемьоллер у суботу на прес-конференції в Харкові, інформує прес-служба Харківської облдержадміністрації.

За словами заступника держсекретаря, в основному допомогу США направили українським військовим: було закуплено транспортні засоби, прилади нічного бачення, засоби телекомунікації та інше обладнання.

Готтемьоллер підкреслила, що США розглядають можливість надання допомоги Україні також наступного фінансового року.

Крім того, заступник держсекретаря наголосила на важливості розвитку співпраці між Україною та США у військово-промисловій сфері, а також на можливості реалізації вже сьогодні окремих перспективних проектів.

Готтемьоллер, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт і заступник голови МЗС України Сергій Кислиця в суботу взяли участь у пуску ядерної установки «Джерело нейтронів». Установку побудовано на базі Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України в рамках спільного проекту України та США.

Як зазначає прес-служба Харківської ОДА, дослідницька ядерна установка «Джерело нейтронів», як очікується, забезпечить Україні нові дослідницькі можливості та здатність виробляти ізотопи, передусім для медичного використання, а саме: діагностики та лікування різних видів онкологічних захворювань.

Готтемьоллер зазначила, що США вже декілька років працює з Україною над цим проектом, «який поліпшить українську фізичну ядерну науку». «Це великий успіх у боротьбі за нерозповсюдження ядерної зброї. Україна ухвалила рішення про вивезення з її території високозбагаченого урану. Це потрібно для того, щоб матеріали не потрапили до рук терористів. США, у свою чергу, зобов'язалися допомогти вивезти високозбагачений уран, дати Україні низькозбагачений уран і профінансувати будівництво дослідницької ядерної установки «Джерело нейтронів», – розповіла заступник держсекретаря.

Як розповів заступник генерального директора ННЦ «ХФТІ» Іван Карнаухов, нині завершено будівництво установки. Почався етап пуско-налагодження і введення окремих систем в експлуатацію. Повністю ввести установку в роботу планують у березні 2015 року.

Генеральний директор ННЦ «ХФТІ» Іван Неклюдов повідомив, що після налагодження всіх систем почнуть виробляти медичні ізотопи. Їх планують поставляти як у спеціалізовані установи Харкова та області, так і розглядають можливість створення спеціального медичного центру в П'ятихатках.

Співпраця України і США з будівництва дослідної ядерної установки «Джерело нейтронів» почалася 2010 року. Створення установки профінансував уряд США (більш ніж на $70 млн). Після введення в експлуатацію ядерної установки США протягом двох років фінансуватимуть витрати на утримання установки, проведення досліджень і експериментів. Також частина грошей піде на зарплати науковцям, інформує прес-служба Харківської ОДА.

Джерело: http://forbes.ua/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка