b_385_225_16777215_00_images_news_2014_Others_poroshenko_finance_donbas.jpg

Президент України Петро Порошенко зазначив, що з боку України було б абсолютною безвідповідальністю повернутися до ядерного статусу. Про це він заявив в інтерв'ю австралійському телеканалу ABC.

За його словами, ядерна енергетика не дає найвищий рівень безпеки в XXI столітті.

"Ми можемо перемогти агресора, тільки коли ми будемо єдині і коли весь світ демонструє саме те, що ми маємо зараз - солідарність з Україною", - додав Порошенко.

Нагадаємо, раніше заступник голови Адміністрації президента Валерій Чалий заявив, що Україна не буде відновлювати ядерний статус.

Після розвалу Союзу Україна мала третій у світі після США і Росії ядерний потенціал. 

У 1994 році Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Весь арсенал передали Росії. В обмін на це найбільші ядерні держави повинні були гарантувати Україні безпеку й територіальну недоторканність, що, втім, не завадило Росії - одному з гарантів - анексувати Крим у цьому році і почати агресію на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ: Будапештський меморандум не зобов’язує країн-підписантів захищати Україну, - експерт

У березні цього року у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про денонсацію Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, а в липні - про відновлення статусу ядерної держави. На розгляд парламенту їх поки що не виносили.

5 березня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров пояснив, що Будапештський меморандум зобов'язував його підписантів не застосовувати ядерну зброю проти України, але "не зобов'язує визнавати держперевороти".

Як повідомляв iPress.ua, вчора американська компанія Barrett Firearms підписала контракт з експортером українського оборонпрому "Укрінмашем" про постачання військового обладнання в Україну.

Нагадаємо, 11 грудня, Палата представників Конгресу США підтримала законопроект 2828 про надання військової допомоги Україні.

Проте вже наступного дня, 12 грудня, Конгрес США виключив із законопроекту про підтримку України пункт про надання статусу головного союзника поза межами НАТО.

Журналіст "Голосу Америки" Мирослава Гонгадзе запевняє, що навіть попри вилучення пункту про надання Україні статусу головного союзника США за межами НАТО закон, за який вчора проголосував Сенат залишається дуже сильним.

Джерело: http://ipress.ua/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка