antarktida.jpg

Данія стала першою з країн, яка заявила про права на Північний Полюс, випередивши при цьому Росію та Канаду. Про це пише Financial Times.

Данія та її автономія Гренландія подали заявку про розширення своїх територіальних прав в Арктиці в Комісію ООН з питань морського дна.

За словами глави МЗС Данії Мартіна Лідегора, зв’язок шельфу Гренландії зi структурами на дні Північного Льодовитого  океану дозволяє Данії претендувати на територію близько 900 тис. кв. км.

Такий крок Данії може призвести до її конфлікту з іншими державами, які мають претензії на потенційно багату ресурсами Арктику. Зокрема, йдеться про Росію та Канаду.

Росія мала намір подати заявку на розширення кордонів в Арктиці навесні 2015 року. Пред'явити права на ці території в тому ж році збиралася і Канада.

Згідно з міжнародним правом, Північний полюс і прилеглий до нього регіон Північного Льодовитого океану не належать жодній країні. Однак п'ять країн - Данія, Канада, Норвегія, Росія і США - володіють правами на 370-кілометрову (200 морських миль) виняткову економічну зону біля своїх берегів.

На думку вчених, Арктика містить близько 13% досі нерозвіданих світових запасів нафти і 30% нерозвіданого газу.

Джерело: http://www.eurointegration.com.ua/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка