hanuka.jpg

А гіт йонтев, друзі! Зі святом вас! В Євангелії від Івана, в 10-й главі, написано, що Ієшуа ходив в Придворов Храму Соломонового, коли було свято оновлення та була зима. Дійсно, тоді в Ізраїлі було холодно, причому не тільки на вулиці, але і в серцях людей. Своїм служінням, своєю проповіддю і, врешті-решт, своєю смертю за всіх нас Він приніс таку потрібну, важливе, довгоочікуване оновлення для Ізраїлю і для людей по всьому світу.  Вітаємо вас з Ханукою. Бажаємо вам чудес, ми бажаємо вам перемоги, ми бажаємо вам світла і справжнього оновлення в Дусі Святому!

А гіт йонтев!

Історична довідка. Ханука - єврейське свято свічок, які запалюють на честь дива, що відбулося при освяченні Храму після перемоги війська Ієгуди Маккавея над військами царя Антіоха в 164 році до нашої ери. Свято починається 25-го числа єврейського місяця кіслева і триває вісім днів, це - свято світла, радості, веселощів, ігор, смачної їжі (серед якої - смажені в олії оладки і пончики).

У 332 році до н.е. Іудея добровільно перейшла під владу Олександра Македонського, який дотримувався політики невтручання у релігійне життя євреїв. Після смерті Олександра в 323 році до н.е. і безлічі воєн, які вели між собою його спадкоємці, до влади прийшла єгипетська династія Птолемеїв і наступне століття пройшло в стані відносної стабільності.
У 198 році до н.е. Птолемеї були розгромлені Селевкідами (ассірійським греками), до рук яких потрапила й Іудея. Спочатку загальна ситуація здавалась незмінною і навіть частково покращилася. Євреї отримали письмові гарантії, що підтверджують їх право жити «за законами своїх батьків», і податковий тягар був дещо зменшений. Але потім Селевкіди почали робити спроби елінізувати євреїв. Грецька філософія і культура поступово стали проникати в єврейське середовище. У 175 році до н.е. до влади прийшов Антіох Єпіфан, при ньому еллінізація негрецького населення набула особливо жорстких форм. Тора стала забороненою книгою, дотримання єврейських законів - серйозним злочином, всюди були встановлені ідоли. Антіох дав своє ім’я Єрусалиму, храмові скарби були конфісковані, а сам Храм розграбовано.
У відповідь в Іудеї почалося повстання під проводом родини Маккавеїв. У порівнянні з військом Антіоха, повстанська армія була нечисленна, погано озброєна і підготовлена. Ієгуда Маккавей, який очолював армію, розуміючи це, уникав відкритих боїв, не даючи противнику можливості скористатися чисельною перевагою. Нападаючи на окремі загони греків, повстанська армія отримувала одну перемогу за іншою. За три роки вона витіснила завойовників з території країни і звільнила Єрусалим, довівши, тим самим, що висока мета і сила духу часом мають вирішальне значення.
Переказ свідчить, що піднявшись на Храмову гору, євреї знайшли в Храмі масло для лампад достатньо для підтримання вогню лише протягом одного дня. Проте дивним чином вогонь у золотій менорі горів цілих вісім днів, протягом яких приготували нові запаси олії. Так був заново освячений Храм. На згадку про цю подію в свято щовечора запалюють свічки: одну - в перший день свята, дві - на другий, три - на третій і так далі, до восьми, використовуючи для цього, як правило, спеціальний свічник - Ханукію. Єврейська мудрість говорить: «Трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику темряву».
В Хануку у дітей канікули, прийнято дарувати їм іграшки і давати гроші. Про давні події нагадує також гра в ханукальну дзигу, на кожній з чотирьох граней якої написана перша літера слів фрази «Диво велике було тут» (якщо справа відбувається в Ізраїлі) або «Диво велике було там» (в діаспорі).
В 2014 році Ханука святкується з вечора 16 грудня до вечора 24 грудня.

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

0 # Дульсинея 16.12.2014, 21:50
Ой вей!!!!Зі святом!!! є повід випити і плавно перейти в наш новий рік!!! :lol: :lol: :lol:
0 # Аттила 16.12.2014, 21:59
שנה טובה
0 # Рибак 16.12.2014, 22:12
Да не очень то и хороший этот год! Откуда иврит знаешь, Аттила?
0 # Аттила 16.12.2014, 23:07
מרבה חכמה מרבה מכאוב
0 # Рибак 17.12.2014, 06:12
Да, Соломон был прав. Дуракам легче жить, чем мудрым.
0 # Леля 17.12.2014, 06:30
Так мабуть у Аттили вчитель(і) хорош(і)ий. І розумний і багатий і щедрий і з Аттилою дружить. Тільки чомусь говорить, що з кожним роком для нього ця дружба стає все дороще і дороще. Ну а чому дивуватись? Аттила себе цінить...
0 # Аттила 17.12.2014, 06:59
О нас думают плохо лишь те, кто хуже нас, а те кто лучше нас... им просто не до нас... (Омар Хайям)
0 # Рибак 17.12.2014, 07:24
не в бровь, :P а в глаз!
0 # Леля 17.12.2014, 09:10
Чем ниже человек душой, тем выше задирает нос.
Он носом тянется туда, куда душою не дорос. Теж він, в смислі Омар...
0 # Robin Hood 17.12.2014, 11:15
Щасливої Хануки!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка