383429317.jpg

Відомий фізик поділився новою теорією, згідно з якої на Всесвіт чекає колапс.
Відомий у всьому світі популяризатор науки і вчений Стівен Хокінг передбачив кінець світу в передмові до книги Starmus, яка являє собою збірник текстів великих фізиків. Він стверджує, що глобальний колапс може статися через тунелювання між двома вакуумними станами нашого Всесвіту, повідомляє The Daily Mail.

Перехід системи з одного метастабільного стану до іншого (хибний чи істинний) передбачає, що існують флуктуації (збурення), які здатні перевести систему в більш вигідний енергетичний стан. Причиною такого переходу, на думку Хокінга, може стати високоенергетичний експеримент на потужному прискорювачі частинок. Втім, для здійснення переходу потрібна енергія, що сягає позначок в сотні мільярдів гігаелектронвольт.
Але з урахуванням того, що навіть на Великому адронному колайдері максимально досяжні значення дорівнюють 14 тисячам гігаелектронвольт, досягнення "небезпечних" значень на часі є дуже сумнівними. Як повідомлялося раніше, Хокінг назвав бозон Хіггса нудним відкриттям, яке зробило фізику нецікавою. Вчений заявив, що без виявлення частки Бога фізика була б цікавішою.
Джерело: http://tsn.ua/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка