gvardia.jpg

Захист не лише територіальної цілісності держави, а й рідного дому та сім’ї від ворога сьогодні напряму залежить від кожного з нас. Це почесна й відповідальна місія, за виконання якої беруться справжні патріоти України.

Військова служба за контрактом пропонує здобути спеціальність захисника держави, стабільну заробітну плату і надійне майбутнє. У лавах Збройних сил України несуть службу не лише кращі військовослужбовці-професіонали, які вже мають певний досвід у цій сфері. Лави ЗСУ регулярно поповняють випускники вузів, профтехучилищ і просто молоді люди, які шукають своє призначення в житті.

На військову службу за контрактом рядового, сержантського і старшинського складу приймаються: громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби; а також військовозобов’язані та жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою. Вік для прийняття кандидатів на військову службу за контрактом становить від 18 до 40 років (граничний вік прийняття в особливий період збільшується до 60 років для чоловіків, для жінок – до 60 років).

Основні вимоги під час відбору

На військову службу за контрактом приймають:

 • Придатних за станом здоров’я за медичними показниками та показниками профвідбору кандидатів.
 • Претендентів з відповідною фізичною підготовкою та психологічною стійкістю.
 • Наявність загальноосвітнього рівня.
 • Присутня мотивація до військової служби.
 • Сформований рівень ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.
 • Відсутність судимостей та скоєння тяжких злочинів.

Терміни військової служби за контрактом (від 1 до 10 років)

Для громадян України, які вперше прийняті на військову службу за контрактом, терміни військової служби наступні:

 • військовослужбовці, прийняті на посади рядового складу, – строк на 3 роки;
 • військовослужбовці, прийняті на посади сержантського і старшинського складу, – строк від 3 до 5 років (залежно від згоди сторін);
 • військовослужбовці, які мають бойовий досвід, – мінімальний термін контракту 1 рік.

5 кроків до контрактника

Крок 1: Прийти до районного військового комісаріату та більш детально дізнатися про військову службу у Збройних силах України,  про військову частину, яка зацікавила, та дізнатися про майбутню службу й обрану спеціальність.

Крок 2: Подати всі необхідні документи.

Крок 3: Пройти медичне обстеження, професійний та психологічний відбір.

Крок 4: Підписати контракт, пройти курс навчання за обраною спеціальністю у військових навчальних центрах або вибути безпосередньо у військову частину.

Крок 5: Прибути до обраного місця служби та пройти військову службу за отриманою спеціальністю.

Пільги для військовослужбовців-контрактників

 1. Грошове забезпечення. Грошове забезпечення військовослужбовця залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну проходження військової служби. Наразі грошове забезпечення осіб рядового складу становить від 7300 гривень, сержантського складу – від 8300 гривень і вище. З 1 березня 2018 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України №704, згідно з якою разова грошова виплата особам, що вперше уклали контракт, сягає до 17000 гривень. Після укладення першого контракту вказана допомога передбачена: особам рядового складу — 8 прожиткових мінімумів, особам сержантського складу — 9 прожиткових мінімумів, особам офіцерського складу — 10 прожиткових мінімумів. Раз на рік надається: матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного грошового забезпечення (якщо є для цього відповідні підтверджуючі документи); крім того, надається грошова допомога на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення. Разом з тим, при переведенні до нового місця військової служби в інший населений пункт виплачується грошова допомога у розмірі 100% місячного грошового забезпечення на військовослужбовця та 50% місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї.
 2. Отримання житла за рахунок держави. Особи, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, можуть розміщуватися в спеціально пристосованих казармах у військовій частині, а сімейні – у сімейних гуртожитках. Військовослужбовці, які мають вислугу в 20 років і більше, мають право на отримання постійного житла.
 3. Інші привілеї. Забезпечення військовослужбовців за контрактом безкоштовними обідами в робочі дні (або, за бажанням, грошовою компенсацією в розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду). Безоплатна медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я. Право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України (один раз на рік).

Отримання освіти у вищих навчальних закладах (вищих військових навчальних закладах) без відриву від проходження військової служби (за заочною формою навчання).

Право на пенсійне забезпечення незалежно від віку в тому разі, якщо на день звільнення зі служби вислуга становить 25 років і більше або за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба.

Крім того, передбачено збільшення розміру грошового забезпечення особового складу не менше, ніж на 30%. Таким чином, грошове забезпечення військово-службовців рядового складу сягатиме близько 10 тисяч гривень.

Бажаючим укласти контракт та проходити військову службу у Збройних силах України звертатися для співбесіди і подальшого оформлення документів у Семенівський  районний військовий комісаріат за адресою: с-ще Семенівка, вул.Шевченка, 78а, телефон (05341) 91-4-70.

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка