Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'http://funkyimg.com/u2/1246/006/185404_jpeg.jpeg'
There was a problem loading image 'http://funkyimg.com/u2/1246/006/185404_jpeg.jpeg'

185404_jpeg.jpegБезпека життєдіяльності риби залежить як від дій конкретної людини (наприклад, незаконний вилов) так і від споруд, що розташовані на річках. Для забезпечення екологічної надійності діючих та споруджуваних водозаборів необхідно всебічно використовувати закономірності поведінки риби. Водозабори розташовують у місцях, де відмічаються її найменші концентрації протягом року та доби, подалі від зимувальних ям та міграційних шляхів, з урахуванням строків та періодів скату молоді.

Періоди занесення риби у водозабори дуже не тривалі, і як зазначалося, масові потрапляння окремих видів тривають 5-7 днів. При цьому понад 95% молоді заноситься в присмерково-нічний час. Основним способом підвищення екологічної надійності водозабірної споруди та захисту риби на ранніх стадіях її розвитку можна вважати припинення відборів води під час масового скату основних промислових риб, що визначають іхтіологічні підрозділи, та переведення водогосподарського об’єкта на внутрішні ресурси (акумуляція води в каналах, ставках, водосховищах, замкнений цикл водопостачання тощо). Якщо не можна цього здійснити, а занесення молоді значні, треба припинити відбирання води в присмерково-нічний час.

Не менш важливим фактором підвищення екологічної надійності водозабірної споруди та захисту риби є вибір того чи іншого способу захисту або типу рибозахисного пристрою для конкретного водозабору. Так виділяють три способи захисту риби: фізичний, екологічний та поведінковий.

Суть фізичного принципу полягає в можливості використання для захисту фізичних полів за умови подальшого забезпечення життєдіяльності риб. Елементом фізичного впливу слід вважати застосування на водозаборах повітряно-бульбашкових завіс: винесення риби із зони водозабору відбувається за рахунок створення ерліфних потоків. Даний спосіб не знайшов широкого застосування. Під час дії повітряно-бульбашкових завіс проявляється й дія екологічного та поведінкового принципів.

Екологічний принцип і способи захисту риб, як правило, не пов’язані із впровадженням на водозаборах певних організаційно-технічних заходів, оскільки він полягає в використанні біологічних закономірностей у житті риб (розподіл, міграція тощо). Поведінковий принцип захисту – використання реакцій-відповідей риб для запобігання потраплянню їх до водозаборів. Можливі такі основні шляхи застосування поведінкових реакцій риб: використання реакцій ляку, відновлення умов орієнтації риб у потоці і ліквідація причин скату риб у діючі водозабірні споруди та ін.

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка