4209_big.ts1456810668-e1457692621128.jpg

Всім відомо, що навесні існують обмеження на ловлю риби в нерестовий період і саме їх порушення караються як адміністративною так і кримінальною відповідальністю. Та якщо не порушувати законів, то можна насолоджуватись риболовлею під час нересту риби.

Тож відповідно до наказу Полтаварибоохорона № 21 від 15.03.2016. з 1 квітня по 20 травня 2016 року встановлено заборону на лов риби на всіх водних об’єктах Полтавської області.

Також забороняється проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших робіт, добування будівельних матеріалів у місцях нересту риби, а також проведення змагань зі спортивної риболовлі та підводного полювання.

При цьому дозволяється любительський лов риби на період заборони з берега, за межами місць нересту і в межах населених пунктів, розташованих на берегах водойм і річок, однією поплавковою або донними вудками з одним гачком і спінінгом з блешнею. Дозволений вилов риби не більше 3 кілограм та не менше встановлених розмірів в см.

Адміністративна відповідальність:

Порушення правил рибальства відповідно до статті 85 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 до 170 гривень).

Грубе порушення правил рибальства із застосуванням заборонених знарядь лову, згідно статті 85 частини 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 гривень) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу відповідно до статті 88-1 частини 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 255 гривень)

Окрім того, в залежності від завдання збитку, заподіяного внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів, відкривається кримінальне провадження за частиною 2статті 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним промислом). За що законодавством передбачено відповідальність у виді штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 гривень) або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. 

Згідно Постанови КМУ від 24 липня 2013 року №541 встановлені такси для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування цінних видів біоресурсів у водних об’єктах України: (за одну особину) - сом – 752 грн., щука – 602 грн., лящ – 301 грн., лин – 210 грн., окунь -  141 грн., в’юн – 31 грн., карась срібний – 30 грн., рак – 45 грн.

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка