b_385_225_16777215_00_images_news_2017_rybalka_22072017_fider.jpg

Спортивна риболовля є надзвичайно популярним видом спорту в Україні. Адже це не тільки відпочинок, але й удосконалення техніки володіння сучасними рибальськими знаряддями. Популяризувати спортивну риболовлю вирішили й на Семенівщині – 22 липня на Біляківському водосховищі пройшли перші відкриті особисто-командні змагання із ловлі риби фідером.

Так як змагання дебютні, то для більшості рибалок правила були в новинку. Спортсмени могли підготувати будь-яку кількість вудок, але одночасно дозволялося ловити на одну з одинарним гачком. Для ловлі використовували тільки фідерні вудлища, які оснащені котушками будь-якої конструкції, жилки або плетені шнури та фідерні годівниці. Заборонялося використання металевих струн у якості жилки. Кожен учасник міг мати при собі необмежену кількість запасних снастей. Під час ловлі вудлища могли розміщатися на тримачах (підставках). Заборонялося ловити рибу на блешню, штучні мушки, використовувати принади, що містять живу або мертву рибу, а також ікру риб і навмисне багрити рибу.

Знайшлося багато рибалок, яким припало до душі саме такий тип риболовлі – із зважуванням риби і виміром її параметрів. Після того, як кількість улову було зафіксовано, риба випускалася назад у водойму, оскільки не ставилися ніякі комерційні цілі або будь-які інші вигоди від улову, виключно спортивна риболовля, змагання. Продемонструвати свою рибальську майстерність виявило бажання 15 команд, до складу кожної входило 4 спортсмени та один запасний (підмінний).

Суддівська бригада, яку очолив головний суддя, директор ТОВ «Сапсан-Семенівка» Євген Карапузь, ознайомила учасників із правилами та провела жеребкування. Берегову смугу Біляківської дамби розділили на сектори. Після жеребкування кожен учасник команди повинен був зайняти своє місце у ньому.

Стартовий постріл Євгена Григоровича розпочав довгоочікувані змагання. Піднесений настрій і бажання перемогти читалися у кожному погляді учасників. Усі намагалися задобрити рибку різними смаколиками. Через погодні умови, а саме безжальну спеку, тривалість 2 турів змагань було скорочено із 5 годин до 2,5 год. кожен. Але це не завадило спортивному азарту, незважаючи на те, що цього дня водні мешканці були примхливими. Після закінчення першого туру судді провели зважування виловленої риби та повторне жеребкування.

Другий тур припав на погодний пік, адже справа йшла до часу, коли сонце піднімалося до найвищої точки. Як відомо, у цей час риба взагалі пасивна. Тому лише вправним рибакам, знаючим найпотаємніші секрети природи, вдалося заманити на гачок жаданий трофей.

І ось довгоочікуване фінальне зважування, підбиття підсумків та нагородження тих, хто був скупаний не тільки в сонячних променях, а й у променях слави. Вітали учасників засновник ТОВ «Сапсан-Семенівка» Сергій Семигреєнко, а також народний депутат України Костянтин Іщейкін, який, прямуючи на Богатирські ігри, завітав цього дня до Біляків.

У командному заліку призові місця розподілилися таким чином: І місце – команда с. Трубайці, ІІ – команда с. Біляки, ІІІ – команда с. Заїчинці. В особистому заліку першість виборов Анатолій Луганський (с. Трубайці). Друге місце посів Олександр Іщенко (с. Біляки), а на третьому місці Володимир Дадінський (с. Заїчинці). Усі переможці були нагороджені грамотами, медалями та грошовими призами.

Ще одна приємна подія відбулася для футбольного клубу «Дружба». Цього технічна база команди поповнилася новим комплектом тренувальної форми від офіційного спонсора збірної України компанії – «Joma». Презентував нове екіпірування один із провідних гравців – воротар Олександр Гринько. Відповідно Почесному президенту клубу Сергію Семигреєнку вручено подяку від компанії за плідну співпрацю.

Узагалі змагання пройшли на високому рівні. Можливо, були якісь неточності, недоречності, але ж це були дебютні змагання. Будемо надіятися, що вони стануть традиційними. Адже, на переконання організаторів заходу, подібні змагання дають змогу підготувати спортсменів для участі у міжнародних змаганнях, підвищити їхню майстерність, популяризувати риболовний спорт та пропагувати здоровий спосіб життя.

Олена ДУШКО

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка