schuka.jpg

Звичайна щука живе в річках, озерах або водосховищах. Вона віддає перевагу глибоким, стоячим або слабо проточним водам, що поросли густою водною рослинністю. Якщо молоді особини активно полюють, то дорослі щуки ведуть малорухливий спосіб життя і полюють із засідки. Звичайна щука не з'являється в місцях із швидкою течією. Забарвлення цієї риби захисне і прекрасно гармонує з місцем проживання. Найяскравіші особини живуть у чистих водах, де їхні боки, вкриті яскраво-зеленими плямами, мало помітні серед очерету та інших рослин. 

Щука нереститься переважно з березня по квітень в очеретах або в неглибокій стоячій воді, зазвичай у рукавах річок. Під час нересту риби виходять на мілководдя і шумно плескаються. Поряд з самкою тримається 2-4 самців. Кількість відкладеної ікри залежить від розмірів самки: 10-кілограмова щука може відкласти до 300 тисяч ікринок. Запліднена ікра осідає на дно, через 2-3 тижні з неї вилуплюються мальки. Приблизно 10 днів вони годуються поживними речовинами, що містяться в їхніх жовткових мішках. 

Звичайна щука завжди голодна. Вона полює перш за все на риб з родини коропових (СургіпШае), але їй ніщо не завадить атакувати й будь-який інших вид риб. Раціон звичайної щуки складається здебільшого з пліток, червонопірок і лящів. Щука не обмежується лише рибою, інколи вона ловить жаб, землерийок й інших дрібних водних ссавців, також водоплавних птахів, наприклад, каченят, водяних курочок. Молоді щуки, щоб рости, повинні споживати багато корму. Вони багато плавають, відшукуючи дафній, циклопів і ікру. Більші щуки полюють із засідки. Вони нерухомо стоять серед заростей і раптово атакують здобич, що пропливає поряд. Витягнуте тіло, положення спинного і черевних плавників роблять атаку стрімкою. Завдяки тому, що обидві щелепи цієї риби повністю всіяні зубами різної величини, жертва не може вислизнути з пащі хижачки. У щуки дуже гострий зір, з допомогою якого вона видивляється здобич. 

Чи відомо вам?

Травні соки, що виділяються в шлунку щуки, можуть розчинити навіть метал.

Маса мозку звичайної щуки складає тільки тисячну частку від маси її тіла.

Фантастичну історію розповідали про спійману в Німеччині в 1497 році величезну щуку. У її зябрах нібито знайшли мідне кружальце з написом, який свідчив, що вік цієї риби складає 270 років. Тільки після докладного дослідження скелета цієї щуки з'ясувалося, що він був зібраний зі скелетів декількох різних риб.

Щука може проковтнути навіть дуже велику рибу, широко відкриваючи пащу. її стравохід при цьому сильно розтягується. Така велика здобич перетравлюється досить довго, іноді навіть до 5 днів.

Самка щуки іноді важить у 5 разів більше, ніж самець.

 

 

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка