ribalka1.jpg

Що ж так вабить на зимову рибалку цих ентузіастів, незважаючи на суворі морози і ризик? Очевидно це відгомони закладених нашими предками мисливських інстинктів: що-небудь, де-небудь добути, знайти їжу. Інакше не зможуть вижити ні хранителька твого вогнища, ні діти. При спілкуванні з рибалками, можна визначити мотиви. Рибалки - азартний народ.

Виловивши рибу, рибалка отримує стільки ж задоволення, скільки картяр при хорошій здачі. Як і картярі, рибалки-зимовики, часто покладаються на свою інтуїцію. Вгадає, де свердлити "правильну" лунку, - додому повернеться з порожніми руками.

Сидить рибалка - витягують одну за однією. Не помічаючи мороз і вітер, руки вже не замерзають навіть без рукавиць, які тільки заважають витягувати рибку і наживляти мотиля. Ось підтягнулися рибалки, у яких поки все безрезультатно, висвердлили за кілька метрів лунки і знову сидять - нудьгують. Навіть за метр від цього рибалки інша лунка не «працює". А у нього бере. Це означає - він вгадав.

Чому скептики вважають, що під час зимової риболовлі можливо перетворитися на крижану брилу? Організм добре звикає до холоду. І зовсім не обов'язково сидіти весь день на ящику. Існує й інший варіант - можна взяти вудку з зимової блешнею і пересуватися водоймою у пошуках хижака. Відразу просвердлити нові лунки. Якщо лід досить товстий - досить просвердлити їх три і вже зігрієшся так, що аж жарко в зимовій амуніції. Одна тільки користь для організму - ходьба, свіже повітря, фізичні вправи (свердління). Предметом величезної кількості анекдотів про рибалок є вживання ними міцних напоїв під час лову. У багатьох компаніях рибалок заведено так: розслаблятися можна тільки тоді, коли лов вже закінчено, і всі вийшли з льоду.

Повернулися з водойми - тепер можна і в бар зайти і за кухлем пива посмакувати подробиці дня. Повернувшись додому, розібравши всі речі і знявши важкий зимовий одяг, відчуваєшя приємну втому і задоволення. А обличчя після морозу в теплі - немов палає. Ось у чому кайф зимової риболовлі!

Як убезпечити себе на зимовій рибалці?

Отже, висловлюємо правила, за допомогою яких початківець зимовий риболов напевно убезпечить себе від можливих неприємностей.

Перше. Ніколи не виходьте на незміцнілий лід поодинці, а краще вдвох, або втрьох. Оптимальна відстань між рибалками при русі по льоду має бути приблизно 2-3 метри. При цьому добре мати в руках пешню, а ще краще жердінку або навіть дві. Якщо раптом провалитеся, то підручні засоби (пешня, жердінкі, поставлені поперек тріщини) не дозволять вам піти у воду з головою. До речі, під час війни наші зв'язківці і розвідники саме за допомогою жердінок спокійно долали зимово-весняні водні перешкоди - лід, розтріснулася від підривів, або в пору починається льодоходу, раптових паводків ...

Згадайте, росіяни мужики в студену пору обов'язково підперізувалися пояском, іншим верьвіем або поясом. Такі важливі деталі зимового одягу можуть при нагоді врятувати рибалці життя, адже в чистому полі (на льоду далеко від берега) буває нічого подати до рук провалився невдасі, а тут завжди при собі - «ремінь безпеки». І рукавиці завжди надійніше рукавичок на рибалці.

Друге. Якщо все ж таки під вашими ногами лід починає тріскатися, що робити? Перш за все, зберігати повний спокій! Самовладання допомагає швидко і об'єктивно оцінювати обстановку, вибрати правильне, єдино вірне рішення проблеми. Тріск і прогин льоду ще не означають, що ви провалилися. М'яко і швидко розпластайте на льоду, цим самим ви грунтовно зменшіть власне тиск на «водяне скло». І тут же починайте відповзати на безпечне місце.

І третє. Найважче в екіпіровці зимового рибалки - це він сам, його рюкзак,  (або коловорот). Рюкзак треба носити на одній лямки, і якщо він висить на правому плечі, то права рука від навантажень повинна бути вільною. І якщо, не дай Бог, ви почали йти під лід, то необхідно скинути рюкзак подалі від себе, а пешня ще може і стати в нагоді. Можуть стати в нагоді і лямки від рюкзака, тому відкидати його себе теж треба, як то кажуть, з розумом.

Четвертий пункт порятунку. Якщо ви вже у воді, то вибратися з неї за допомогою тільки рук неймовірно важко. Швидше за все, своїм тягарем ви зламаєте крайку льоду і положення ваше в крижаній воді тільки посилиться. Більш правильними будуть наступні дії: тримаючись за крайку, треба спочатку обережно витягти на лід одну ногу, потім другу й також обережно, не кваплячись відповзти на безпечне місце.

Будемо вважати, що ви врятувалися! А взагалі-то, треба навчитися чути небезпеки на водоймі. Промоїни трапляються, як правило, у сонячного берега, в дрібних місцях - на бистрині, ополонці роблять поблизу від сіл, а джерела живуть під високими берегами. Якщо лід тонше 5-7 см, то виходити на нього ще рано. Навесні, якщо між сніжним покривом і льодом з'явився прошарок води, то такий покрив теж таїть в собі небезпеку.

Екіпіруватися потрібно тепло, надійно, «в декілька шарів», берегти ноги від намокання і занадто тісною і громіздкою взуття. В екіпіровці головне - збереження тепла, рухливості і можливості в будь-яку хвилину від цієї екіпіровки повністю звільнитися ... У рюкзаку бажано завжди мати запасні вовняні шкарпетки та термос з зігріваючим напоєм (не спиртне!), А в голові - кілька гарних думок про те, що « ось влітку-то обов'язково хороший клювання буде! »

Зимова рибалка на Біляківському водосховищі – це пригода, ще одна пригода яка може статись у вашому житті!

Вона зовсім близько і вже завтра ви можете стояти на льоду і отримувати велике задоволення від скльову! Запаморочливо чисте повітря розриватиме ваші легені, а краса зимової природи зводитиме вас з розуму.

Зимова рибалка проходить протягом світового дня і коштує всього навсього 30 грн. За більш детальною інформацією звертатися за тел.  +38 095-393-60-34 (Стеценко Ніна Олександрівна)

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

0 # Aleks 05.12.2014, 15:34
Хто був недавно в Біляках? Напишіть як клює і що впіймали.
0 # Українець 02.01.2015, 18:16
так що там в біляках ау :o :o :o
0 # Grisha 02.01.2015, 18:59
В Біляках все ок ;-) Справжні рибаки рибацьких місць не розголошуюь, але ми розкажемо:
товщина льоду - близько 10 см;
вітер помірний, подекуди відсутній;
Запрошуємо всіх порибалити на вихідні ( і не тільки). Погода сприяє!!!! 8)

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка