b_385_225_16777215_00_images_news_2016_sport_sharyi.jpg

Одного разу на запитання журналістів: що таке справжня слава відомий український актор Богдан Ступка відповів: «Справжня слава – це коли ваше ім’я ціниться дорожче, ніж ваша робота». Ці слова можна в повній мірі віднести до життя і творчості відомого у спортивному світі й громадському житті нашого талановитого земляка, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, кавалера ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, заслуженого тренера України Івана Григоровича Шарого. Він нагороджений почесними знаками Івано-Франківської обласної держадміністрації та обласної ради «Спортивна слава Прикарпаття» з нагоди відзначення 2000-ліття Різдва Христового, є переможцем міського конкурсу «Людина десятиліття – 2001» у номінації «Кращий тренер».

Народився наш славетний земляк в Семенівці 10 квітня 1949 року в простій робітничій родині. Тут пройшло його дитинство, юність. Навчався Іван у Семенівській середній школі №1. Учителькою початкових класів у нього була Папірна Марія Максимівна, класним керівником у старших класах – Козіна Надія Григорівна.

Серед своїх однокласників Миколи Зініча, Анатолія Фроленкова, Алли Семенченко, Люди Селезньової, Анатолія Рудича, Валерія Телешуна, Леоніда Жиленка, Люби Шевченко, Шури Яловенко, Валентини Черкаської, Людмили Шевченко, Валерія Гусаренка та інших Іван виділявся богатирською статурою і понад усе любив спорт, мріяв присвятити йому все життя. Його щодня можна було побачити на стадіоні, шкільних спортивних майданчиках.

Разом із товаришем і однокласником Володимиром Трембачем, незважаючи на погодні умови, щодня, впродовж року, кілька годин приділяли тренуванням, віддаючи перевагу легкоатлетичним видам спорту: штовханню ядра, метанню диска, списа, бігу на спринтерські дистанції, не забуваючи про гантелі, гирі, саморобні штанги, вправи на перекладині. Тому й не дивно, що після школи разом поїхали поступати в Дніпропетровський технікум фізичної культури. Але на юнаків чекало розчарування. На навчання до спеціалізованого технікуму приймали лише вихованців ДЮСШ. Та невдача не зупинила Івана. Він їде до столиці, на «відмінно» проходить нормативний відбір і, успішно склавши вступні екзамени, стає студентом омріяного вузу – Київського інституту фізичної культури за спеціальністю «тренер ДЮСШ». Будучи студентом, виконує нормативи майстра спорту зі штовхання ядра, метання диска, бігу на спринтерські дистанції.

Після закінчення вузу Іван одержує направлення на роботу до Івано-Франківська, де все своє життя до останнього дня працює викладачем місцевого коледжу фізичного виховання та тренером із легкої атлетики у школі вищої спортивної майстерності.

b_385_225_16777215_00_images_news_2016_sport_6h2J88meFHQ.jpgЗа роки роботи Іван Григорович Шарий побував на п’ятьох Олімпіадах. Підготував понад 20 майстрів спорту і 7 майстрів спорту міжнародного класу. Його вихованці – Василь Вірастюк, заслужений майстер спорту України,  чемпіон світу з пауерліфтингу; Роман Вірастюк, майстер спорту України міжнародного класу (штовхання ядра), переможець молодіжної першості колишнього СРСР, срібний призер Кубка Європи, бронзовий призер чемпіонату Європи, учасник ХХVI, XXVII, XXVIII літніх Олімпійських ігор; Назарій Павлів, чемпіон України серед юніорів (штовхання ядра і пауерліфтинг).

Нещодавно Назарій установив новий рекорд, який занесено до Книги рекордів Гіннеса в Україні, зрушивши з місця і протягнувши три зчеплені між собою тролейбуси загальною вагою 33 т 600 кг. В арсеналі атлета багато рекордів, видовищних трюків. Він тягає зчеплені між собою великовагові автомобілі «КамАЗ», «БілАЗ», завантажені вугіллям залізничні вагони. Граючись, піднімає однією рукою гантель вагою 95 кг.

Як наставник, тренер Іван Григорович великі надії покладав на цьогорічні Олімпійські ігри у Бразилії. Його вихованка Галина Облещук (штовхання ядра), срібна призерка чемпіонату Європи, учасниця ХХХІ літніх Олімпійських ігор, за результатами попередніх заліків у Ріо-де-Жанейро мала усі шанси на одну з олімпійських медалей, але серйозна травма коліна під час змагань вивела її з подальшої боротьби.

Про самого Івана Григоровича і його учнів на Прикарпатті розповідають легенди. Його справу продовжують сини: Сергій, який працює тренером на одному з найбільших гірськолижних курортів України, перлині Прикарпаття – Буковелі, Іван і Назарій, відомі тренери з легкої атлетики і пауерліфтингу.

21 серпня цього року, близько 21 години вечора, на 68 році пішов із життя видатний прикарпатський тренер, спортивна гордість України – Іван Григорович Шарий.

Про свої, хоча й короткочасні перебування в рідних краях Іван Григорович попередньо жодного разу не афішував. Але старожили Семенівки, особливо ті, з ким перепліталися в дитячі, шкільні, юнацькі, студентські роки життєві стежки-дороги, його впізнавали, і він їх теж. Іван дуже радів таким зустрічам, адже кожна з них повертала його хоча б на мить у найкращі роки його життя. Івана Григоровича цікавило все до найменших дрібниць. Щиро радів добрим звісткам і розділяв сумні.

Кожна зустріч з Іваном залишала яскраві, незабутні спогади, про які можуть годинами розповідати його племінник Сергій Іванович Редун і його дружина Ольга Степанівна, колишній учитель, а нині пенсіонер Олександр Григорович Бондарєв, шкільний товариш і друг Володимир Георгійович Трембач, у минулому сусід родини Василь Іванович Губарь та інші.

«Татусь дуже любив свою малу Батьківщину, і його спогади, найкращі почуття передалися мені, – розповідає старший син Сергій. – Адже все моє дитинство пройшло в Семенівці у бабусі Зіни і дідуся Григорія, куди я щороку приїздив на літні канікули. Скільки років минуло, а я і зараз пам’ятаю кожну стежину, друзів...»

Семенівці з глибоким сумом і співчуттям сприйняли звістку про завершення земного життя нашого славетного земляка.

На фото:

  • Іван Григорович Шарий із своїм вихованцем, майстром спорту України міжнародного класу, переможцем молодіжної першості колишнього СРСР, срібним призером Кубка Європи, бронзовим призером чемпіонату Європи, учасником трьох літніх Олімпійських ігор Романом Вірастюком;
  • Заслужений майстер спорту, найсильніша людина планети, чемпіон світу з пауерліфтингу, вихованець І. Г. Шарого Василь Вірастюк тримає на долоні Галину Облещук: «А ви так зможете?»

Валерій ЗІНЧЕНКО

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка