b_385_225_16777215_00_images_news_2016_sport_S1090052.jpg

26 жовтня виповнилося 75 років жителю с. Заїчинці Івану Пилиповичу Гончаренку – чудовій людині, хорошому вчителю, легенді районного спорту. Я знайомий з Іваном Пилиповичем близько 40 років, познайомився з ним у січні 1977 року на районній спартакіаді вчителів. Він запам’ятався тим, що «закривав» максимум видів спорту – шахи, шашки, настільний теніс, гирьовий спорт, стрільбу, волейбол, змагання з комплексу ГПО.

Багато учнів пішли його шляхом, стали вчителями фізвиховання, активно займаються спортом і тому не дивно, що команда Заїчинської сільської ради неодноразово перемагала на районних спартакіадах сільських рад та ставала призером на обласних. Іван Пилипович ставав багато разів переможцем і призером районних та обласних змагань, останні роки зосередившись на грі у шахи та шашки. Кілька років тому команда шахістів нашого району у складі І. П. Гончаренка, І. І. Урюпіна (на жаль, уже покійного) та О. М. Дреєвої стала кращою в області.

Додам до вищесказаного, що майже на всі змагання йому доводилося добиратися власним транспортом, яким для Івана Пилиповича були велосипед і лижі.

На жаль, через важку травму Іван Пилипович не зміг взяти участь у турнірі, присвяченому його 75-річчю, який провели 22 жовтня його товариші, члени шахово-шашкового клубу «Олімп», одним із засновників якого був Іван Пилипович разом з О. Ю. Деменком та мною, І. В. Старченком.

Велику допомогу в організації турніру нам надали районна організація інвалідів (Л. П. Грек, П. П. Кобильченко), районна організація «Рідне Місто» (В. Є. Книш), ТОВ «ТРК-Інформ» (Л. В. Книш, М. М. Погрібний), ПСП «Дружба» (С. В. Семигреєнко, В. М. Долинний). Особлива вдячність моїм колегам по ШШК Р. Шабалі та В. Кулішу, які багато років разом з Іваном Пилиповичем захищали честь району на обласних змаганнях.

Про напруженість боротьби в турнірі свідчить той факт, що шахісти після основного і бліц-турніру так і не змогли виявити переможця. Тому довелося прийняти рішення про розподіл І-ІІІ місць між Рітою Шабалою (с. В. Поділ), Віктором Кулішем (с. Очеретувате) та Василем Жолобчуком (с-ще Семенівка).

У шахістів теж точилася запекла боротьба між хорошими друзями в житті та непримиренними суперниками за шашковою дошкою Іваном Кущенком (с. В. Липняги) та Іваном Старченком (с. Жовтневе). Лише остання партія засвідчила перемогу Старченка всього в 0,5 очка. Третім призером став Микола Бабій (Семенівка), який останнім часом усе впевненіше завойовує «місце під сонцем». Серед жінок першою стала Марія Божко, другою – Любов Грек (Семенівка).

Переможці і призери змагань були нагороджені чудовими грамотами з портретом ювіляра, які майстерно виготовив головний редактор газети «Вісник Семенівщини» Михайло Погрібний. Така ж грамота з вітальними словами була вручена імениннику – Івану Пилиповичу Гончаренку. Зі свого боку нагороди вручила і голова районної організації інвалідів Любов Грек.

26 жовтня, у День народження Івана Пилиповича, наша делегація друзів і колег по спорту відвідала ювіляра в Хоролі, де він зараз знаходиться у дочки, привітала його та вручила скромні подарунки, побажала здоров’я, щастя та нових спортивних досягнень.

b_385_225_16777215_00_images_news_2016_sport_P1350817.jpg

На завершення хочеться висловити сподівання, що в районній раді, держадміністрації знайдуться люди, небайдужі до розвитку шахів та шашок у районі, допоможуть нам хоча б тим, що включать наші види до програми районних спартакіад. Адже наші учасники неодноразово перемагали і ставали призерами обласних змагань (І. А. Кущенко, А. С. Назаренко, С. Г. Сирота, С. О. Гамбаль, І. П. Гончаренко, Р. А. Шабала), а О. М. Дреєва – чемпіонка Європи серед людей з обмеженими можливостями.

Ми відверто по-доброму заздримо нашим тенісистам, яких узяв під свою опіку народний депутат Верховної Ради попередніх скликань В. П. Пилипенко. Хочеться, щоб і нас хтось узяв під своє крило!

Іван СТАРЧЕНКО,
організатор, суддя та учасник турніру

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка