Перш, ніж розповісти про чергову гру очеретуватської «Дружби» у першості області, хочу представити глядачам новобранця клубу:

Руслан ЛЕВИГА

Руслан Іванович Левига – професійний український футболіст, нападник.

Народився 31 січня 1984 року у місті Куп’янськ, що на Харківщині.

2004  «Сокіл» (Саратов, Росія) 10 (0)
 2004-2005  «Борисфен» (Бориспіль) 11 (3)
 2005-2006  «Іллічівець» (Маріуполь) 23 (3)
 2006-2008  «Ворскла» (Полтава) 15 (0)
 2008-2010  «Чорноморець» (Одеса) 25 (6)
 2010  «Тобол» (Костанай, Казахстан) 11 (1)
 2011  «Баку» (Азербайджан) 13 (0)
 2012-2013  «Олімпік» (Донецьк) 12 (6)
 2013-2015  «Нафтовик-Укрнафта» (Охтирка) 40 (6)
 2017  «Дружба» (Очеретувате)
Національна збірна
 2003  Україна (U-21) 2 (1)

Руслан Левига перейшов до ФК «Дружба» (Очеретувате) на правах вільного агента, виступатиме під номером «17». Минулої суботи, 23 вересня, у Глобиному Руслан дебютував у першій лізі чемпіонату Полтавської області у матчі чергового XIII туру проти місцевого ФК «Глобине».

Слід зазначити, що у другому колі, через фінансові труднощі, «Глобине» наполовину оновило склад, тож команда вже не та, що зіграла в нічию Очеретуватому.

Цього дня у Глобиному, що, до речі, святкувало День міста, накрапував дощик. І хоча до початку поєдинку юнацьких складів команд він майже закінчився, та поле місцевого стадіону вже було таким, що спричиняло чимало помилок у діях гравців.

Юнаки «Дружби» домінували у матчі проти своїх глобинських однолітків, постійно загрожуючи воротам суперників. У першому таймі небезпечних ударів завдавали Максим Левченко, Артем Хвойницький, Руслан Воліченко та неодноразово Сергій Черненко, але, як кажуть, не забиваєш ти – забивають тобі. Так і сталося, після розіграшу штрафного глобинці відкривають рахунок ударом головою по воротах Юрія Одновола.

Другий тайм розпочався за тим же сценарієм, але очеретуватцям більш фартило. Відповідь назрівала з перших хвилин, коли Денис Ткаченко вийшов віч-на-віч з воротарем господарів та не зміг його переграти. Зрівняли ж рахунок наші хлопці також завдяки стандарту. Після подачі кутового, м’яч хаотично почали відбивати у воротарському майданчику, і зрештою, останній удар був від Сергія Черненка, який він розстріляв сітку воріт. Ну а переможний м’яч забив Руслан Воліченко, котрого вивів на «вбивчу» позицію Сергій Растовецький, що замінив Черненка. Тож, вольова перемога наших юніорів.

Основні склади команд цього грали в яскравий атакувальний футбол, що стало окрасою Дня міста в Глобиному. Та настрій у глобинців був дещо зіпсований результатом. Неозброєним оком можна було помітити, як новачок «Дружби» Руслан Левига освіжив атакувальну лінію команди. Насамперед добре зігрався він у зв’язці з голеадором Ігорем Черномором. Це й не дивно, адже вони обоє свого часу грали за юнаків донецького «Шахтаря». Матч розпочався за незначної переваги господарів, які завдали декількох небезпечних ударів по воротах Олександра Гринька. Ближче до середини тайму гра змістилися до воріт капітана «Глобиного» Івана Клименка. Разючі атаки одна за одною послідували від очеретуватців, які завдяки далеким і точним пасам, швидко переходили центральну лінію. Перша «пожежа» біля воріт глобинців виникла після передачі Олександра Михайлика на Черномора. Перший удар майже впритул голкіпер відбив, а на добиванні колишній одноклубник глобинців Кирило Смірнов – і тут Клименко на місці. Наступна «пожежа»: вже Ігор Черномор виводить на вбивчу позицію Левигу, але знову на висоті кіпер. А ось третім небезпечним контрвипадом ФК «Дружба» відкриває рахунок. Вийшовши на випередження, Кирило пробив повз воротаря, на добиванні Ігор Черномор і Максим Кулька – перший у м’ячі заплутався, а другий все ж вражає ворота після гарматного удару в перекладину. Після результативної атаки наші хлопці не збавили темп, і ще небезпечно пробивають Черномор та Кулька.

У другому таймі на поле, замість Михайлика, вийшов Дмитро Олійник і саме він мав нагоду першим відзначитися у другому таймі, але Клименка не переграв. Команди по черзі обмінюються небезпечними контратаками: серед наших хлопців потужно пробиває Смірнов, а глобинці вже було майже зрівняли рахунок, та Гринько непробивний. Після таких невдач господарі взагалі втрачають концентрацію і «привозять» м’яч у власні ворота, точніше сам воротар Іван Клименко. Вибиваючи круглого, він влучив у наполегливого Черномора, якому нічого іншого не залишалося, як добити головою в пусті ворота. Цей гол також не вплинув на команду, бо гра розвивалася в тому ж руслі. На вихід сам-на-сам з Гриньком, очеретуватці відповіли пострілом Кульки в перекладині. Поставив же крапку в матчі Руслан Левига, котрий, зблизившись з голкіпером завдав разючого удару в дальній кут воріт. А далі небезпечний штрафний від Черномора, чудовий сейв Артема Зінченка, який змінив у рамці Гринька та ще дві прекрасні нагоди у Левиги – після виконання штрафного та аналогічна ситуація-побачення з голкіпером. Та рахунок так і залишився 0:3 і ФК «Дружба» здобуває 5 очок у матчах з потужними глобиськими командами в другому колі (проти 4 – в першому).