Минуло двадцять сім літ із тих пір, як вивели війська з Афганістану, але рани цієї війни кровоточать і досі. На сьогодні в нашому районі 47 воїнів-афганців, 16 із яких проживають у Семенівці. Ця війна стала однією з болючих сторінок нашої історії, яку завжди нелегко перегортати і яку ми повинні завжди пам'ятати. 18 березня у Семенівському навчально-виховному комплексі №1 імені М. М. Хорунжого відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь випускника школи, воїна-інтернаціоналіста, учасника бойових дій на території Афганістану, старшого лейтенанта Сергія Вікторовича Семенченка.

10 листопада 1959 року у Семенівці в робітничій сім'ї народився Сергій Семенченко. Зростав він мрійливим і допитливим, невгамовним, непосидючим і цілеспрямованим, відповідальним і трудолюбивим. Навчався у Семенівській школі, Горлівському автодорожньому інституті, Лубенському технічному училищі. Та де б він не був, мрія про високе небо завжди була з ним, а тому Сергій стає курсантом Васильківського військового училища, після закінчення якого лейтенанта Сергія Семенченка для проходження служби було направлено у місто Спаськ-Дальній Приморського краю. Сім місяців служив Сергій в Афганістані. У складі екіпажа вертольота здійснив 380 бойових вильотів. Брав участь у 6 операціях. 20 березня 1985 року при виконанні інтернаціонального завдання загинув. Посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки.

На урочистій церемонії відкриття меморіальної дошки воїну-інтернаціоналісту були присутні голова районної ради Віктор Юрченко, селищний голова Людмила Милашевич, депутати районної ради Юрій Костюк, Володимир Сербин, Лариса Даценко, районний військовий комісар Анатолій Шевела, заступник засновника ПСП «Дружба» Василь Долинний, директор ТОВ «ТРК-Інформ» Любов Книш, начальник відділу культури, туризму та архіву РДА Ірина Удовиченко, рідні, однокласники загиблого, воїни-афганці, учні й вчителі навчального закладу, жителі селища.

Перед присутніми виступили директор навчального закладу Людмила Вітер, заступник із виховної роботи Світлана Дунай та селищний голова Людмила Милашевич. У своєму виступі Людмила Вітер сказала, що воїни АТО і воїни-інтернаціоналісти народилися і виросли в мирний час, але вимушені були взяти до рук зброю, щоб виконати свій обов’язок, без вагань склали екзамен на зрілість, мужність, гідність, пізнали ціну життя. Селищний голова Людмила Милашевич, висловлюючи співчуття сім’ї загиблого воїна, зазначила, що важливо зберегти пам’ять про подвиги земляків та допомогти кожному, хто повертається з цієї жорстокої війни, сім’ям солдатів, їх рідним. «Сергій назавжди буде в нашій пам'яті, в наших серцях і душах», – сказала Людмила Милашевич.

До молодого покоління звернувся Леонід Шкарупа, голова Семенівської районної спілки ветеранів війни в Афганістані, котрий разом зі своїми побратимами здійснив урочисту ходу. Право відкрити меморіальну дошку було надано рідним та однокласникам Героя. Тепер вона нагадуватиме юним семенівцям про героя-випускника їхньої школи. Учасники заходу поклали квіти та низько схилили голови на знак великої шани та вічної пам’яті. Благочинний Семенівського району, настоятель храму Всіх Святих, отець Олексій освятив меморіальну дошку та помолився за упокій душі загиблого. Присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання.

Алла ПОГРІБНА,
фото Михайла ПОГРІБНОГО

mt_gallery: Відкриття меморіальної дошки Сергію Семенченку

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

0 # Українець 20.03.2016, 10:21
усі хто захищав батьківщину героі а ми повинні бути вдячні за мирне небо :-|
0 # София 20.03.2016, 10:46
вечная Слава Героям!!!!!!!!
0 # вічіслав 20.03.2016, 11:09
вічна память ! прикро , шо з таких заходів роблять політичні акції ...
0 # Oleg 28.03.2016, 08:14
Ти що з дуба впав,які політичні акції,май совість,хоч зараз грязь не лий.
0 # Злидня 20.03.2016, 11:15
:cry: :cry: :cry:
0 # Oleg 28.03.2016, 08:39
Хто як не старше покоління розкаже молоді про наших героїв які полягли в різних гарячих точках захищаючи інтереси своєї Батьківщини.Вічна слава героям.На днях викладу повну версію фільму про захід увіковічненя пам"яті воїна афганця Сергія Семенченка.
0 # Oleg 29.03.2016, 19:31
Этого забывать нельзя.
https://ok.ru/video/49633888821

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка