21 серпня в селі Зікранці Оболонської сільської ради відбулась зустріч односельців. Недарма говорять, що село, де ти народився, виріс, у якому пройшли роки юності, – не забудеться ніколи. Дружній настрій та затишок робили атмосферу свята сімейною, злагодженою та ніжною. Жителі радо вітали один одного за святковим столом. Згідно із статистичними даними, станом на 1 січня 2016 року в селі зареєстровано 36 осіб, та фактично там проживає лише 10. На свято приїхала велика кількість колишніх односельців, які не бачились багато років.

Така зустріч проводилася вперше з ініціативи Євгена Третяка, якому залишились вдячними всі присутні на святі. Були такі люди, які не бачились понад 50 років. Жителів села можна назвати поіменно, це сім’я Кандулів – Григорій Васильович та Людмила Хатіївна, сім’я Третяків – Любов Григорівна та дочка Наталія, сім’я Зголи – Ольга Климівна та син Григорій, Надворна Ганна Іванівна, Чемерис Олексій Олексійович, Сизьоненко Віталій Володимирович, Шевченко Олександр Володимирович.

Дітей у селі немає. Закриті всі установи, роботи теж немає. Колишніх жителів села доля розкидала по різних куточках Полтавської області та й України в цілому. Географія проживання колишніх мешканців села: в Оболоні проживає Катерина Іванівна Телешун (Третяк), у Кременчуці – сім’я Клименків та Леонід Іванович Демиденко, у Дем’янівці – Володимир Михайлович Третяк, у Комсомольську – Наталія Іванівна Бартош (Синьоока), у Тукалах – Марія Василівна Дрошан (Пустовойтова), у Лубнах – Ніна Михайлівна Запорожченко, у Полтаві – Алла Макарівна Козоріз (Барбош), у Гадяцькому районі – Марія Антонівна Гончаренко (Похилько), у Дніпродержинську (Кам’янецьке) – Ліда Григорівна Терещенко (Зеленець), у місті Первомайськ Харківської області – Леонід Леонідович Демиденко.

Для всіх присутніх виступали запрошені артисти, серед яких був гурт «Резонанс» та дует «Сестри». Були виконані вірші про рідний край доньками Віталія Клименка, колишнього жителя с. Зікранці, а Сергій Савинський продекламував власний вірш про рідне село, де народилися його рідні. На завершення свята була проведена святкова лотерея.

Велика вдячність ТОВ «Агромлин», що організувало розважальну програму, представило власну продукцію, безкоштовну кашу та юшку, та спонсорам свята – фермеру Володимиру Цизю, Сергію Горошинському (ТОВ «Агріс»), Миколі Тимченку (ФГ «Тукалівське»), Сергію Рожковському (ТОВ «Семаль»), Володимиру Піхтіну (ТОВ «Агромлин»), фермеру Григорію Кандулу.

mt_gallery: Зікранці. Свято села

Олена БУГАЙ,
фото Анатолія МАХНА

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

0 # Robin Hood 02.09.2016, 14:45
Скоро буде багато таких сіл як Зікранці, де проживатиме лише 10 осіб, а потім не буде і цього, заїдуть трактори і комбайни і все розорють :cry: :cry: :cry: :cry:
0 # Хвеська 02.09.2016, 17:16
Цитую Robin Hood:
Скоро буде багато таких сіл як Зікранці, де проживатиме лише 10 осіб, а потім не буде і цього, заїдуть трактори і комбайни і все розорють :cry: :cry: :cry: :cry:

Ви повністю праві.
0 # Вічно молода подружка очільників 04.09.2016, 09:28
А моїм родичам свято сподобалося. Приїхали з Кременчука і дуже вдячні організаторам
0 # Лєна 05.09.2016, 11:17
хоч і мешкають там лише 10 чоловік, але на зустріч з односельцями приїхала дуже велика кількість людей, було приємно споглядати як вони вітали один одного на їхні щирі посмішки і радість в очах:-)
0 # Oleg 05.09.2016, 11:50
Поки буде така влада і такі "ефективні"хазяйни на містах у сел майбутнього немає.Остануться міста населення якого понівечене западною мораллю.Не останеться ні обичаїв,ні традицій,тому що хранителями цього було сільське населення.
0 # Oleg 05.09.2016, 11:52
Приклад села Грицаї.Остався один житель і того вбили і в колодязь вкинули.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка