b_385_225_16777215_00_images_news_2018_09_orkestr.jpg

Так говорить Микола Лаврентійович Шигін, який був членом духового оркестру «Мелодія» протягом 45-и років. Створений при Будинку культури Веселоподільського цукрозаводу оркестр був перший у районі.

За кошти цукрозаводу було придбано два комплекти духових інструментів. Молоді записалось у духовий оркестр 75 осіб, але на конкурсній основі відібрали 25 осіб, які вміли грати або мали музичну освіту. Решта бажаючих грати в оркестрі поповнювали його, якщо хтось вибував. Першим керівником оркестру був Іван Юхимович Криворучко, який згуртував колектив, навчав, виховував музикантів. Трохи згодом на довгі роки керівником оркестру став Костянтин Іванович Неженець. Оркестр дав путівку в життя багатьом відомим музикантам. Це Олег Шеременко, Анатолій Калянніков, Анатолій Гончаренко, Олексій Вецкур, Анатолій Фроленков, Володимир Криворучко та ін.

Музика у виконанні оркестру хвилювала людей, приносила радість і створювала святковий настрій. Заводський духовий оркестр був учасником усіх урочистостей та масових заходів.

Першими музикантами духового оркестру, сформованого весною 1945 року, були: Микола Лаврентійович Шигін, Петро Іванович Шарін, Федір Сидорович Шапар, Володимир Миколайович Заворотній, Леонід Михайлович Вовк, Костянтин Миколайович Калянніков, Михайло Степанович Підгорний, Анатолій Костянтинович Калянніков, Михайло Петрович Зима, Георгій Леонідович Симоненко, Анатолій Іванович Душко і п’ять дівчат: Валентина Малишева, Надія Шапар, Надія Заворотня, Любов Тютюнник, Катерина Прохоренко. Грали в оркестрі Микола Явтушенко, Микола Павлович Шабаль, Олег Леонідович Шеременко, Борис Федорович Самбур, Володимир Васильович Новоселець та інші. Колектив музикантів духового оркестру поповнювався з числа молоді, що була в супутньому колективі.

Репертуар колективу був багатий. Це і марші, і танцювальні, і похоронні мелодії. Цей оркестр грав на урочистих заходах, супроводжував колони заводських робітників на святкових парадах, гастролював із концертами по селах. Мелодії оркестру слухали на вулицях селища, в парках райцентру та парку цукрозаводу. Оркестр «Мелодія» брав участь у конкурсах, фестивалях, де завжди заслуговував похвали, нагороджувався грамотами, дипломами.

Диригент оркестр «Мелодія» Костянтин Нежинець доклав дуже багато зусиль, щоб цей оркестр існував, щоб люди насолоджувалися його мелодіями, які приносять то радість, то смуток, то захват, урочистість і ніжність. Метушливі люди мимоволі уповільнюють крок, коли чують мелодії духового оркестру, – хіба можна інакше, коли сурмач виводить «Марш прощання слов’янки».

Цей духовий оркестр припинив своє існування в 90-х роках через відсутність інструментів і керівника. Мені, колишньому працівникові культури, дуже боляче, що втрачено такий пласт культури, що молоде покоління не виховується засобами мистецтва.

Починаючи з 1983 року, відділ культури приділяв велику увагу створенню духових оркестрів у Будинках культури, клубах. Було створено 19 оркестрів. Проводили кожного року марші-паради в райцентрі. Духовий оркестр Василівського сільського клубу (керівник Володимир Васильович Новоселець) тридцять років поспіль брав участь в обласних марш-парадах, де кожного року займав призові місця серед сільських духових оркестрів. Цей оркестр складався переважно з учнів місцевої школи. Більше 20 вихованців В. В. Новосельця здобули вищу музичну освіту в різних навчальних закладах. А його учні Анатолій Іванович Притула, Станіслав Байбуза, Юрій Марченко, Олександр Притула, Артем Дмитріченков стали керівниками духових колективів.

Духовий оркестр дитячої музичної школи був створений у 1984 році. У 2011 році після реорганізації одержав назву «Квітограй». Грають у ньому у переважній більшості дівчата. До складу духового оркестру входить група барабанщиць. Вони створюють яскраві видовища при виконанні мелодій. У репертуарі оркестру більшість авторських творів керівника оркестру Бориса Долини, який велику увагу приділяє професійному виконанню (гра духових, дефіле, театралізоване дійство барабанщиць).

Хочу сказати і те, що потрібно відновити роботу духових оркестрів при кожному Будинку культури і клубі, залучивши дітей і молодь до гри на інструментах, тоді буде і дозвілля цікаво організоване. Однією з прогресивних рис духової музики є її народність, демократизм і доступність.

Любов МАЗАНЬКО,
краєзнавець

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

# elpog 23.09.2018, 14:39
Дуже мощний був у нас духовий оркестр я помню всі торжественні без нього не обходилися.

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка