b_385_225_16777215_00_images_news_2018_09_IMG_8763.jpg

Цього року усі першокласники країни будуть навчатися за програмою Нової української школи. Ця реформа має принести низку важливих змін до вітчизняної освіти.

Віднині більше уваги приділятимуть умінню дитини практично застосовувати знання, навчатимуть її працювати в команді, приділятимуть значну увагу емоційному стану учня, уроки частково замінять пізнавальними іграми, оцінювання буде більше спонукальним, ніж каральним. І це далеко не всі переваги, обіцяні Міністерством освіти України. Проте хочеться побачити, як упровадження нової програми відбувається на практиці, адже змін зазнала і матеріальна база, і методика викладання.

Як пройшла підготовка у школах району?

Перш за все, проведена велика підготовча робота по підготовці вчителів, які працюють у перших класах. 1 вересня 12 шкіл району та 6 шкіл Семенівської ОТГ розпочали навчання за новим Державним стандартом початкової загальної освіти, у новому освітньому просторі, з педагогами, які готові працювати по-новому, які розуміють, сприймають і підтримують зміни в освіті.

Для того, щоб до дітей прийшов учитель, який буде агентом змін, наш район за ініціативи відділу освіти, молоді та спорту РДА (начальник Людмила Лопата) долучився до реалізації державної програми навчання вчителів НУШ. Вона складається з двох етапів: проходження шести модулів дистанційного курсу на платформі EdEra та очного навчання у формі тренінгових занять.

Навчання проходило досить результативно. До он-лайн курсів активно долучилися не лише педагоги, які працюватимуть з учнями перших класів, а й заступники директорів із навчально-виховної роботи, батьки першокласників. Почався ефективний і потрібний освітній рух. Страхи, які були в учителів та батьків кілька місяців тому, поступово розсіювалися та зникали. Для реалізації другої частини навчання відділом освіти було прийнято рішення підготувати тренера, який би проводив очне навчання педагогів. Методист районного методичного кабінету, одна з кращих учителів початкових класів району Людмила Вітер пройшла навчання та отримала сертифікат тренера вчителів перших класів НУШ.

Для навчання було створено групу, до якої увійшли 18 учителів шкіл району та 7 учителів ОТГ. Було проведено 3 сесії загальною кількістю 90 навчальних годин.

Під час проведення тренінгових занять, коли процес і зміст підготовки вчителя зазнали суттєвих змін, педагоги мали змогу зрозуміти, як удосконалити свої підходи до навчання. Учителі вивчали особистісно орієнтований та компетентнісний підхід, управління освітнім процесом, психологію групової динаміки тощо. У зв’язку з цим варто говорити про нову роль учителя в індивідуальній освітній траєкторії дитини.

Усі вчителі, які пройшли навчання та захистили залікові роботи, готові до впровадження ідей НУШ у своїх навчальних закладах. Це підтверджують сертифікати про успішне завершення онлайн-курсів для вчителів початкової школи та вчителя 1 класу НУШ. До того ж, 5 учителів англійської мови зі шкіл, що обслуговуються ОТГ, пройшли курсову підготовку при Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти за кошти з місцевого бюджету (20300 грн.)

Сучасні діти хочуть бачити біля себе цікавих, активних, креативних, розуміючих учителів. До дітей має прийти людина-лідер, яка може вести за собою, яка любить свій предмет, яка його фахово викладає. Українська школа буде успішна тоді, коли в неї прийде успішний учитель.

Матеріальне забезпечення

Цього року навчання в школах району розпочали 111 першокласників, в школах ОТГ – 110. Кожен із них отримав парту-трансформер та стілець, кожен учитель – нове робоче місце: новий стіл та стілець, ноутбук, мультимедійний проектор та проекційний екран. У кожній класній кімнаті – магнітна дошка та килим для проведення ранкових зустрічей, набір меблів для дидактичного матеріалу. Усе це вдалося зробити за рахунок коштів Програми соціально-економічного розвитку (226,5 тис. грн.), залишків освітньої субвенції минулого року (437,19 тис. грн.) та субвенції з обласного бюджету (108,513 тис. грн.) Першачки за державний кошт отримали набори «Шість цеглинок» та LEGO.

Для шкіл Семенівської об’єднаної територіальної громади було придбано 110 комплектів для першокласників (стіл та стільчик) на загальну суму 149,5 тис. грн. (89,814 тис. грн. державних коштів + 10% (8982 грн.) з місцевого бюджету та додатково ще 50,704 тис. грн. із бюджету ОТГ). Для Степанівської школи за спонсорської підтримки місцевих підприємців було придбано дошку, жалюзі та змінено лінолеум у класній кімнаті для першачків.

Наразі школи, що знаходяться на утриманні району, очікують на отримання комплектів обладнання (персонального комп’ютера/ноутбука та техніки для друкування, копіювання, сканування та ламінування з витратними матеріалами для початкової школи, а також засоби навчання) за кошти державного бюджету для першокласників Богданівської, Криворудської, Устимівської, Оболонської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст. та Василівської ЗОШ І-ІІ ст. Субвенція з місцевого бюджету склала 23,2 тис.грн., тобто 10% від вартості обладнання. Устимівська школа отримає комплект комп’ютерного обладнання та дидактичних матеріалів за рахунок коштів, виділених державою, вартість такого комплекту 340 тис. гривень, субвенція Устимівської громади – 34 тис. грн.

Уже замовлено дидактичний матеріал для усіх перших класів освітніх закладів району на загальну суму 190 тис. грн. В ОТГ також планується виділити 54 тис. грн. на придбання дидактичного матеріалу.

Тож, як бачимо, прості підрахунки показують, що в рамках впровадження реформи Нової української школи на початкову освіту району всього було витрачено більше 1,7 млн. грн., з яких більше 1,5 млн. грн. залучено районним відділом освіти і близько 250 тис. грн. – відділом освіти ОТГ.

Хочеться вірити, що матеріальні затрати дадуть належний результат, а вчитель зможе використати здобуті знання для роботи в умовах Нової української школи.

Тетяна КОРНІЙЧУК

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

# володя 21.09.2018, 09:05
главное чтобы у детей желание было обучаться,остальное не важно.

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка