b_385_225_16777215_00_images_news_2018_11_20112018.jpg

Сьогодні, 20 листопада, у Семенівській районній раді відбулося позачергове засідання постійної комісії з гуманітарних питань та соціального захисту населення.

Депутатам представили на затвердження новий штатний розпис КП «Семенівський центр первинної медико-санітарної допомоги» згідно з вимогами Національної служби охорони здоров’я, яка з 1 жовтня здійснює фінансування підприємства.

У 2019 році НСОЗ фінансуватиме сільські ФАПи відповідно до кількості укладених декларацій з лікарями району, тому кошторису не вистачить на збереження їхньої мережі. Головний лікар ПМСД Тамара Мазанько запевнила, що сільські ради погодились на співфінасування і представлений нею штатний розпис обійдеться «малою кров’ю» для комунального підприємства за дефіцитного бюджетування.

Та «підводні камені» в тому, що, по-перше, фактично мережу лікувальних закладів все ж буде оптимізовано там, де немає лікарів (мало хто погодиться працювати на 0,5 чи 0,25 ставки) або там, де мало підписаних декларацій з громадянами (для прикладу: більшість жителів Худоліївки підписали договори з лікарем із Хорольщини). А, по-друге, – немає ніяких гарантій, що місцеві громади покладуть на власні плечі тягар утримання сільської медицини.

Зважуючи за і проти, поточний штатний розпис народні обранці одностайно вирішили доопрацювати.

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка