Незаконний комуністичний пам’ятник Якову Свердлову досі перебував у публічному просторі села Калинівка Семенівської селищної ради на Полтавщині.

Заходів з демонтажу виконком Семенівської селищної ради та, зокрема, Калинівський старостат зазначеної ТГ вжили після звернення на Гарячу урядову лінію співробітників Інституту нацпам’яті та активістів ГО «Світанок». Про це повідомили у Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП).

Торік навесні згідно зі зверненням координатора проєкту «Декомунізація. Україна» Вадима Позднякова було демонтовано бюст Свердлову у селі Баранівка Шишацької ОТГ. Отже, це був останній пам’ятник Якову Свердлову на Полтавщині.

«Свердлов Яків Михайлович (1885-1919) — особа, яка причетна до здійснення Жовтневого перевороту 1917 р., діяльності комуністичної партії та радянських органів влади. Голова Всеросійського ЦВК Рад робітничих і солдатських депутатів. Присутність комуністичної символіки у публічному просторі є пропагандою комуністичного режиму. Тож, цей пам’ятник місцева влада мала демонтувати ще у 2016 році згідно із Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», — прокоментував подію регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар. Він нагадав, що у 2016 році у межах декомунізаційних процесів згідно з розпорядженням облдержадміністрації з ініціативи архієпископа Полтавського і Кременчуцького ПЦУ Федора вулицю Якова Свердлова у Полтаві перейменували на честь шанованого православного святого Паїсія Величковського.

Північно-східний відділ УІНП

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

+14 # Fidget 24.06.2021, 14:09
А хіба в нашій ОТГ є Калинівський старостат??
Вперше чую.
+8 # Назар 24.06.2021, 15:43
В нашій ОТГ може бути все ,не виключаючи іменних старостатів ,наприклад Семегреївський старостат ,Куцеволівський ,Мокляківський .Юнігреївський і так далі ,хто як і скільки заплатить .Слава Україні ! :zzz ;-)
0 # Роза 28.06.2021, 12:46
Ой, вей, а якби ще повідати куди платити, бо старостатами щось не дуже пахне!!!!!)))))
0 # black diamond 03.07.2021, 09:07
Старос немає, зате старостат є. :-?

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка