До нашої редакції звернулися жителі села Строкачі Оболонської територіальної громади. У них крик душі: на місцевому кладовищі масово зникають металеві огорожі. Люди, які приходять відвідати могили своїх родичів, недораховуються хрестів та оградок. Збирачі брухту не лише крадуть метал, а й руйнують могили.

На зустріч із нами на місце події прибуло до десятка селян. Їхньому розпачу не було меж... Крадіжки траплялися, але останнім часом вони почастішали. Крадії зухвало й головне – серед білого дня – робили свої звірства на місці вічного спокою. Як запевняє одна із строкачан, востаннє їх бачили минулої суботи вранці – жінці навіть вдалося поспілкуватися з розкрадачем могил: «Ти бандит?», – запитала його, а він – «Ні». «Зайців нагониш?», – продовжила розпитувати. «Ні, мене зараз машина забере!», – посміявся невідомий, а вже увечері вкотре зникли залізні конструкції.

Такий цинізм і нахабність стали останньою краплею, після чого селяни вирішили розповісти про свій біль і розпач, зустрівшись із редакцією «Вісника Семенівщини». Завітав на зустріч і представник місцевої влади – заступник Оболонського сільського голови Сергій Стадніченко. Він розповів, що виконком і особисто сільський голова Борис Пустовойтов у курсі цієї проблеми, постійно координуючи перебіг розслідування із сектором поліцейської діяльності № 1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області.

Ледь встигла на зустріч місцева жителька Віра Батва. Насилу стримуючи сльози, Віра Юхимівна розповіла, що зловмисники вчинили наругу аж над сімома могилками її померлих родичів. «Це просто жах!, – кажуть люди. – Просто немає слів, невже нічого святого не залишилося?»

Селяни вже зневірились, не маючи надії, що цей «крик душі» сам по собі матиме якийсь ефект, адже він апелює до людей, які навряд чи щось читають або ще якось духовно розвиваються. Насправді проблема не в бездушних людях, а в їхній безкарності.

Чи справді матимемо ще один випадок беззаконня, ми вирішили переконатися наочно та звернулися прямо до Семенівського сектору поліції. Заступник начальника Сергій Григор’єв розказав деталі розслідування (звісно ті, що не є таємницею слідства). Факти наруги над могилами зафіксовані, подібні випадки крадіжок металу, за попередніми даними, траплялися на цвинтарях у Семенівці і Горошиному, але зв’язок не доведено. Наразі ж повідомлені найближчі пункти прийому металобрухту про ймовірні візити до них недобросовісних «клієнтів».

Також Сергій Вікторович пояснив, що наруга над могилою є тяжким злочином, який навіть прописаний окремою статтею у Кримінальному кодексі України. Тому поліцейські з усією відповідальністю займаються розкриттям злочину.

Тож чи матиме ця історія логічне завершення – покаже час...

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

0 # Геннадий 06.12.2021, 14:57
Деградация полная! Результат 30-илетнего скачивания в пропасть. Свидомые патрийоты! Заканчивайте "войну" с Путиным, наведите порядок внутри страны! Вы уже 8-й год у власти!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка