lis.jpg

Прокуратура почала активно відсуджувати у місцевих органів влади (обласних, районних рад) і держпідприємств лісові ділянки. Протягом останніх декількох тижнів Верховний суд розглянув відразу кілька суперечок про повернення державі лісових угідь (рішення винесені у справах №6-150цс14, №6-212цс14 та ін.): більшість з них в Київській області, хоча подібні позови йдуть і в інших регіонах.

«Кількість суперечок такого роду почала зростати ще в грудні 2014 р., а в січні-лютому їх стало особливо багато. Не тільки в столичному регіоні, але й у центральних і західних областях країни. ВСУ завжди стає на бік прокурорів – тобто держави. І його позиція абсолютно зрозуміла, і, головне, повністю відповідає чинному законодавству: якщо ліс або лісосмуга по всіх документах оформлені як лісові угіддя, то вони не можуть бути не приватизовані, не здані в оренду, і тим більше продані. Причому, повинні перебувати у державній власності, а не передаватися районним або сільським радам. Вони, як відомо, люблять віддавати їх в довгострокову оренду приватним особам чи організаціям, а то й ще гірше – продавати їм. Це протизаконно», – зазначив старший партнер адвокатської компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець.

Не важливо, орендуєте ви весь ліс чи просто купили земельну ділянку, яка не повністю, а лише частково переростає в лісосмугу – його у вас відберуть після відповідного рішення ВСУ у справі. «Після того, як прокурор отримує судове рішення про те, що сільрада не має права розпоряджатися лісом, місцева влада зобов’язана розірвати всі договори, які у них є щодо цього з третіми особами. Не важливо, з ким вони укладались – з підприємствами чи приватними особами. У ході розірвання договорів оренди або купівлі-продажу має застосовуватися принцип двосторонньої реституції. Простіше кажучи, сільрада зобов’язана повернути людині або організації всю внесену ними за ліси плату (при продажу або оренді)», роз’яснив ситуацію керуючий партнер юрфірми «Можаєв і Партнери» Михайло Можаєв.

Джерело: http://news.finance.ua/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка