Україна є однією з провідних країн світу, що мають розвинене бджільництво. Його розвиток був забезпечений належними умовами, достатком медоносів у лісах, луках і степах, що сприяло одержанню високоякісного меду різних сортів та інших продуктів бджолиного гнізда.

Неоціненну допомогу в збільшенні виробництва продуктів харчування лікувально-оздоровчого спрямування може надати саме бджільництво (мед, пилок, маточне молочко, трутневий гомогенат). Усі ці продукти збирає, заготовляє та реалізує матковивідна пасіка ПСП «Дружба».

Праця бджоляра нелегка, особливо робота матковивідної пасіки... Успіх залежить від точних розрахунків, підготовки до сезону, адже він триває з березня по листопад. У цей період бджоляр повинен добросовісно та своєчасно виконати свою роботу.

Наша пасіка знаходиться в с. Біляки Полтавської області та налічує близько 500 бджолосімей. Одним з основних направлень є матководство. Доведено, що саме аборигенні породи бджіл найкраще пристосовані до свого регіону, то виникає питання: чому бджолярі завозять інші породи?

А ми прагнемо, щоб українська степова бджола була достойним конкурентом усім іншим породам!

Іван НАДЖЕНКО, головний технолог

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 3 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка