b_385_225_16777215_00_images_news_2018_pasika_pchela-sobiraet-nektar-s-donnika.jpg

Продаж стартуватиме у другій половині травня. За деталями звертайтеся за номером: 050-495-69-15 (Роман).

Опис зовнішнього вигляду

Українська бджола за зовнішнім виглядом трохи нагадує середньоруських бджіл. У неї таке ж сіре забарвлення, але трохи світліше і з жовтизною. Розмах крил трохи більший і лапки довші. Хоботок має розмір 6,34-6,63 (в середньому 6,5 мм) і дозволяє брати нектар з квіток конюшини. Одноденна бджола важить 105 мг, неплідна матка – 180 мг, плідна – 200 мг. Українську бджоломатку не можна назвати ледачою. У добу вона відкладає 1950-2300 яєць, трохи менше від середньоруської. За характером українські бджоли представляють щось середнє між миролюбною карпаткою і злісною середньоруською. У погану погоду до них краще не підходити, а в інший час можна з легкістю порозумітися.

Рійливость

Українські степові бджоли мало схильні до роїння. Ця порода відрізняється досить пізнім весняним розвитком. Матка починає сіяти тільки тоді, коли в природі буде пилок. Темп яйцекладки вона нарощує поступово. До акації сім'я розвивається досить не погано для того, щоб забезпечити взяток. Однак сила сім'ї ще не така велика, щоб почалося роїння. Тому ройовий стан настає на тиждень пізніше, ніж у карпаток. Від сили 10% пасіки може зароїтися. Сім’я закладає до 15 маточників і, як правило, відпускає тільки один рій. Попередити ройовий стан легко підстановкою рамок і видаленням маточників.

Відмінні особливості

Українська степова намагається в усі періоди року підтримувати великий обсяг сім’ї. Навесні її потреби довго забезпечують бджоли, які перезимували. Вони не зношуються взимку годуванням розплоду і живуть, доки не з’явиться нове покоління. Зберігає бджіл і те, що при весняних похолоданнях вони не покидають вулик. Матка повільно виходить на максимальну несучість і тримає її на високому рівні. До середини літа сім’я досягає повної сили. Бджоли цієї породи дуже добре переносять зимівлю. Вони витримують безобльотний період до 6 місяців. Восени сім’ї формуються на 6-8 рамках. Протягом зими вони знаходяться в щільному клубі, не реагують на потепління, не вилітають передчасно на обліт. Витрата кормів невелика – до 10 кг. Підмору навесні мало.

Сім’ї можуть зимувати на соняшниковому меді. Сім’я української степової нарощує в сезон до 8-10 рамок розплоду. Гніздо компактне. При настанні взятку мед складається в першу чергу в верхні корпуси. Матка продовжує сіяти без обмеження, і сила сім'ї не просідає. Тому ця порода дуже підходить для багатокорпусного вулика. Бджоли підтримують у вулику виняткову чистоту. Навесні вони дуже швидко очищають дно від сміття і воскових крихт. Саме тому в вуликах майже не буває молі, їй ніде відкладати яйця. Бджоли прекрасно використовують як медозбір з акації, так і сильні літні взятки. На різнотрав'ї краще від цієї породи працює лише сіра гірська кавказька. До середини літа сім’я входить в повну силу. Бджоли витривалі і здатні літати за взятком на великі відстані. Гречка, соняшник, липа – це культури для української степової. З них сім’я може дати до 130 кг меду.

Розплід Української степової породи

Порода вкрай стійка до захворювань. Цьому сприяє чистота в вуликах. Сім’ї практично не уражаються нозематозом, аскоферозом, європейським гнильцем і хворобами розплоду. Ще один фактор, який зберігає здоров’я бджолі української породи, це її здатність добре охороняти гніздо від бджіл-злодійок. Завдяки цьому у сім'ї менше ризику заразитися від чужих бджіл. Прополісування гнізд в сім'ях українських степових помірне. Однак зібраної кількості прополісу вистачає, щоб забезпечити дезінфекцію вулика. Українські бджоли виділяють багато воску. За цим показником їх обганяє лише італійська порода і середньоруська. Вощину можна підставляти вже на садах і на акації. За сезон відбудовується 2025 нових рамок. Печатка меду біла і суха. Бджоли ніколи не скріплюють верх рамок восковими перемичками. Рамки завжди акуратні і чисті. Морозостійкість, пристосованість до багатокорпусних вуликів, великі сім'ї, неройлівость і стійкість до хвороб роблять цю породу незамінною для промислового бджільництва.

Переваги й недоліки

  • Отже, які ж хороші якості породи ми можемо відзначити? Їх багато:
  • Порода дуже морозостійка, бджоли можуть витримувати зимівлю на волі.
  • Матка має гарну плодючість.
  • Підтримується велика сила сім’ї протягом сезону.
  • Бджоли виробляють багато воску.
  • Хороші гігієнічні звички сім’ї.
  • Українські бджоли мало схильні до хвороб.
  • Мала схильність сімей до роїння і легкий вихід з передроєвого стану.
  • Порода не нападає на інші сім’ї і активна в захисті свого гнізда.
  • Помірне прополісування гнізда.

Деякі особливості породи можна вважати недоліками. Сім’ї не ефективно працюють на слабкому взяткові і довго, до трьох днів, перебудовуються на сильний взяток. Бджоли беруть нектар тільки у рослин з високим вмістом цукрів – від 18%. Тому в пошуках нектару вони відвідують далеко не всі медоносні рослини. Бджолу не можна назвати спокійною, швидше вона помірно агресивна.

Також у продажі є Паспорт пасіки. Замовлення можна зробити на сайті medy.com.ua або за телефоном 050-495-69-15 (Роман).

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка