b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_06_02_06_P1310546.jpg

Саме такого принципу дотримуються у сільськогосподарському виробничому кооперативі Хорольського району «Трубайцівський», який спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур, а також підприємство славиться тим, що тут займаються репродукцією насіння люцерни. Особисто демонструє хід робіт на полях та стан сходів голова правління СВК «Трубайцівський» Андрій Вітряк. На жаль, через травневу погоду на деяких ділянках втрачено посіви. Та в кооперативі з цього приводу не надто турбуються, адже з новітньою технікою, яка є у господарстві, можна відновити посіви фактично без втрат.

Про якість техніки ділиться тракторист СВК Сергій Требін: «Порівняно з тим, що майже 4 роки тому, коли потужнішого трактора, ніж ХТЗ, у нас не було, цей процес займав багато сил і часу. Зараз ми значно покращили процес виробництва. А з такою сівалкою ми сіємо по 100 гектарів за робочу зміну».

Поряд із роботами по відновленню врожаю у Трубайцях проводиться не менш важливий об’єм робіт – заготівля люцерни на сінаж, адже у господарстві займаються ще й тваринництвом. Заступник голови по тваринництву Сергій Цапенко запевняє, що працювати з такою технікою – одне задоволення. «У цьому році ми добре підготувалися, – говорить Сергій Іванович. – На сьогодні доїмо 17,5 кг молока на корову. Це досить непогані показники, але ми не збираємося зупинятися на досягнутому. Для цього вирішили докласти максимальних зусиль у питанні заготівлі кормів. На даний час ми вступили у фазу заготівлі сінажу з люцерни, маємо для цього відповідну сучасну техніку. За технологією, при відповідній вологості, вже через день закладається в підготовлені ями. У планах – заготовити близько 1200-1300 т протягом 4 днів».

Сергій Цапенко говорить, що у цей скрутний для тваринництва час, СВК «Трубайцівське» не відхрещується від галузі, а навпаки – розвиває її. Тим паче, що такі підходи у веденні сільського господарства, які сповідують у кооперативі, всіляко сприяють цьому.

Якісно приготований сінаж – поживний і технологічний корм для тварин. За поживністю він схожий до вихідної зеленій масі. Заготівля сінажу у СВК «Трубайцівський» проводиться із люцерни. Це дозволяє отримати не тільки корм високої поживності, але й, при відповідній агротехніці трав, забезпечувати найбільший вихід кормових одиниць з одиниці площі. Заготівля сінажу менше залежить від погодних умов, ніж заготівля сіна.

Технологія заготівлі включає: скошування з плющенням грубо стеблових трав з укладанням у прокоси або валки, пров’ялювання до вологості 50-60% з одно-, двократним ворушінням, згрібанням у валки, підбиранням валків з одночасним подрібненням і завантажуванням у транспортні засоби, транспортування і вивантаження в сховища з розрівнюванням, ущільненням, герметизацією.

 Заготівля сінажу у СВК «Трубайцівський»  Заготівля сінажу у СВК «Трубайцівський»  Заготівля сінажу у СВК «Трубайцівський»
 Заготівля сінажу у СВК «Трубайцівський»  Заготівля сінажу у СВК «Трубайцівський»  Заготівля сінажу у СВК «Трубайцівський»
 Заготівля сінажу у СВК «Трубайцівський»  Заготівля сінажу у СВК «Трубайцівський»  Заготівля сінажу у СВК «Трубайцівський»

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна