b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_10_IMG_3950.jpg

Стало доброю  традицією на Чернігівській землі проводити фестиваль талановитих людей з обмеженими фізичними можливостями. У Срібному – селищі міського типу завдяки ініціативі і наполегливості голови районної організації інвалідів «У єднанні сила» Наталії Варьохи, членів організації та добровільних помічників – волонтерів, яких багато згуртовано навколо районної організації, цього року, з 6 по 9 жовтня, проводився V відкритий міжрегіональний фестиваль художньої творчості «Срібні роси».

Усіляко сприяла проведенню фестивалю дирекція Дігтярівського аграрного ліцею, де проживали учасники протягом 3 днів. Великий внесок у проведення фестивалю  зробив спонсор – шанувальник організації «У єднанні сила», меценат і благодійник з Англії Філіп Едмондз, депутати обласної ради А. К. Мірошниченко та О. Г. Волощук. Зібралось близько 80 запрошених учасників. Зі святом друзів привітати приїхала і делегація з Семенівського району – ансамбль «Надія», який очолює Любов Грек, музичний керівник Микола Буланий. Їх виступ палко приймали глядачі, яких уразили оптимізм, сила духу і талант наших виконавців. Тож не лише оплесками було відзначено успішний виступ. Вони стали дипломантами в різних номінаціях фестивалю, були нагороджені цінними подарунками і окремі учасники ансамблю.

Укотре довела свої неабиякі здібності вишивальниця Марія Божко, яка взяла участь у виставці майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, що діяла в рамках фестивалю, і представила свої вишиті картини та роботи з флористики. Хороше враження справила на відвідувачів фестивалю авторська пісня Ольги Дреєвої. Високий рівень виконавської майстерності у вокальному жанрі продемонстрував Микола Буланий. Кожному в залі, скажу без перебільшення, додалось доброти, світлих і чистих помислів, і на оті три години концерту відступила буденність складного світу: з війною, політичними протиріччями, високими цінами і безгрошів’ям...

Сила духу, яку ніхто і ніколи в них не здолає, жага жити і творити привели в Срібне талановитих учасників із восьми областей: Чернігівської, Київської, Полтавської, Черкаської, Івано-Франківської, Хмельницької, Львівської, Кіровоградської. З’їхались гості на Срібнянщину напередодні фестивалю. Їх гостинно зустріли на мальовничій землі. Після облаштування в агроліцеї села Дігтярів усі змогли помилуватись колишнім маєтком Галагана у Сокиринцях, побувати там у краєзнавчому музеї, оглянути палацово-парковий ансамбль ХІХ століття.

Наступного ранку учасники фестивалю ходою пройшлися центральною вулицею. Їх короваєм сердечно зустрічало Срібне на центральній площі селища. Після щирих, теплих слів селищного голови Олега Куделі для усіх гостинно відчинилися двері районного Будинку культури. Мабуть, ніколи ще зал не чув стільки оплесків, як цього дня. Чи то виступали аматори-початківці, а чи заслужені артисти із званнями. Аплодували за таланти, за те, що наперекір долі вони мають силу духу, високі мрії, за те, що додали всім доброти, світлої і чистої.

b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_10_SAM_3989.jpgПо завершенню фестивалю кафе «Гостинний двір» щедро почастувало смачним обідом усіх учасників дійства. Потім програма перебування гостей на Срібнянщині продовжилась екскурсією у «Бджолярій» Миколи Вовнянка, де всі скуштували смачні натуральні напої із серії «Питні меди Сокиринські».

А вже третього дня учасники фестивалю побували на екскурсії у Густинському Свято-Троїцькому жіночому монастирі Прилуцького району, де сама настоятелька, ігуменя Віра щиро вітала гостей. Багато цікавого дізналися присутні про історію монастиря, милувалися красою його храмів. Тож, у знак подяки, продемонстрували присутнім матушкам фрагменти своїх виступів.

Ювілейні «Срібні роси» вигравали сріблом найвищої проби на Срібнянщині. Квітучу різнобарвність його кольорів, красу і гостинність людей цього краю мали змогу відчути завдяки спонсорській допомозі в організації участі у фестивалі небайдужих добродіїв Семенівщини – Семигреєнка Сергія Васильовича, Куцовола Володимира Миколайовича.

Учасники фестивалю вражені радістю спілкування з новими друзями. Їх серця сповнені позитивним настроєм. А головне – ансамбль «Надія» вдячний нашим землякам, дякуючи спонсорській допомозі яких це свято відбулося і для них.

Світлана ГАВРИЛКО

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна