b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_11_IMG_3123.jpg

Саме таку назву мав яскравий, чудовий творчий вечір з нагоди славного 80-річного ювілею нашого земляка Віктора Женченка, на який я мав честь бути запрошеним. Київський міський Будинок учителя, у якому 500 місць, не зміг умістити всіх, хто пройшов цього осіннього вечора 11 жовтня, щоб віддати данину шани і поваги ювіляру. Це є свідченням великої популярності, визнання і всенародної любові до творчості Віктора Васильовича Женченка. Ведучими творчого вечора були режисер телебачення України, авторка сценаріїв і режисер-постановник кінострічок про діячів культури і мистецтва України, в тім числі і про Віктора Женченка, Тетяна Ковальчук і депутат Верховної Ради двох скликань, генеральний директор міжнародного благодійного фонду Пам’яті України Борис Пономаренко.

Ювілейний вечір яскравої людини – Віктора Васильовича Женченка розпочався із перегляду кадрів фільму про нього режисера Ростислава Сінька. На екрані оживають сторінки із життя і творчості Віктора Женченка. Звучать чудові пісні у його виконанні і розповідь про нього. Після цього  Віктор Васильович Женченко, оперний співак і поет, журналіст, член Національної спілки письменників України, заслужений діяч мистецтв України, заслужений артист України, був запрошений на сцену. Під бурхливі оплески присутніх ювіляр висловив вдячність за виявлену йому шану і повагу, за участь у творчому вечорі з нагоди його ювілею.

Ведучі відмітили добрі і благородні справи славного ювіляра, за які він нагороджений орденами: Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, Святого Архістратига Михаїла, Святого Миколая Чудотворця, Христа Спасителя.

Духовність – велика справа, яка єднає нас із Творцем Всесвіту. Тож було великою честю прийняти привітання і благословення від Української православної церкви. За дорученням його  Святості Філарета вітав ювіляра настоятель Володимирського кафедрального патріаршого собору, Митрофорний протоієрей, отець Борис і вручив нагороду – орден святих Кирила і Мефодія.

Віктор Васильович переспівав на своєму віку чимало класичних творів, але народну пісню шанує і любить понад усе. Тож не дивно, що на його ювілей із пісенними привітаннями прибули співаки легендарного хору імені Григорія Гуровича Верьовки (жіноче тріо і чоловічий квінтет). Ювіляра привітав керівник Українського Народного Академічного хору ім. Г. Г. Верьовки, професор Зіновій Корінець.

b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_11_IMG_3714.jpgМала Батьківщина Віктора Васильовича Женченка – славетна Полтавщина. Вона подарувала йому життя і наснагу. Тут він пробував голос на мелодійність і міцність. Тут написав перші віршовані твори. В. В. Женченко на святі натхненно читає свої перші вірші.

Він пізнав сім пудів лиха і сто пудів щастя, перетнув море розчарувань і купався в океані любові, у хвилях перемог, радощів і здобутків. Усе, як годиться: придбав друзів і нажив ворогів, виростив дітей і назбирав хвороб. Одним словом, усе, як у людей. Народився, вчився, одружився, працював, співав, книжки писав, багато чого досяг у цьому житті, багато в чому реалізував свої здібності, багато чого бачив на своєму шляху. А той шлях починався у 1936 році в селі Оболонь. Як Женченко скрізь устигає – незрозуміло?! Але встигає! Робота у Міжнародному благодійному фонді національної Пам’яті України – кропітка, відповідальна й почесна. Віктора Васильовича Женченка радо вітають на його ювілейному вечорі колеги, представники цієї, безперечно, благородної організації: академік НАН України Сергій Васильович Комісаренко, професор Олександр Григорович Пухкал, директор музею Української Народної Республіки Олександр Іванович Кучерук і вручають ювіляру новий унікальний орден Симона Петлюри.

Чимало концертних програм із честю відпрацював Віктор Васильович Женченко на сцені Національної філармонії України разом з артистами різних жанрів. Тож бачити у свій ювілейний день Героя України, народного артиста України Анатолія Пономаренка – і честь, і радість. Анатолій Нестерович тепло привітав ювіляра і прочитав 10 кращих віршів Женченка.

Згадали на святкуванні і пісенний репертуар Віктора Женченка. У свій час, а це був радянський період, Віктор Васильович декілька років досить успішно працював солістом Великого театру опери та балету імені Алішера Навої в Ташкенті. З ювілеєм його вітає Надзвичайний і Повноважний Посол Узбекистану в Україні Абдулаєв Алішер Хабібуллаєвич.

Повернувшись в Україну, Віктор Васильович не тільки продовжував співати, а й плідно писав, видавав поетичні збірки. За талант, відкритий характер і товариську козацьку вдачу шанує його і читач, і письменницька творча братія. Вшанувати ювіляра прийшли із НСПУ колеги по перу: голова спілки письменників України Михайло Олексійович Сидоржевський, директор видавництва «Український письменник» Юрій Борисович Славинський, головний редактор «Літературної газети» Станіслав Григорович Бондаренко. Привітавши ювіляра, вони вручили йому за особисті досягнення у літературній творчості, за вагомий внесок у відродження духовності та культури українського народу медаль Національної Спілки письменників України «Почесна відзнака».

Про життєвий шлях і творчість ювіляра говорили у своїх вітальних виступах директор інституту історії України, академік НАН України Микола Григорович Жулинський, член Полтавського земляцтва, генерал-лейтенант юстиції, заслужений юрист України, наш славетний земляк Олексій Васильович Баганець, поет-новатор, майстер жанру ронделя Микола Маркіянович Боровко, поет, письменник, головний редактор журналу «Музика» Володимир Петрович Корнійчук, директор бібліотеки Централізованої бібліотечної системи Дарницького району м. Києва, заслужений працівник культури України Олександра Володимирівна Головата, вручивши ювіляру Почесну грамоту від голови РДА Дніпровського району столиці України.

Віктор Васильович Женченко переймається і державними справами. Його добре знають у Верховній Раді, де він з’являється з ідеями, пропозиціями, оскільки доля України йому не байдужа. Віктора Васильовича на святі вітав хор Верховної Ради України, який виконав українські народні пісні «Дунаю, Дунаю» та «За Україну, за її волю».

Справжній письменник неперестанно перебуває у пошуку нових форм і стилів. Віктор Васильович – не виключення. Одне із його захоплень у поезії – ронделі. Їх прочитала на творчому вечорі В. В. Женченка лауреат цьогорічного міжнародного фестивалю ронделю, учениця 10 класу з Баришівки Ірина Конограй.

Сім’я – це фортеця, надійний тил, затишок – усе, що потрібно людині для життя, а поету – для натхненної праці. На сцені вітали усю родину Женченків, а Віктор Васильович представив учасникам святкового зібрання своїх найрідніших людей. Потім бере слово син Ігор, директор столичного видавництва «Жнець», який вітає батька і під оплески присутніх дарує його нову книгу «Партитура Буття», яка побачила світ до 80-річчя від дня народження.

b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_11_IMG_3119.jpgБурхливими оплесками зустрічали учасники творчого вечора пісні юнацьких літ ювіляра, авторами яких є Олександр Білаш, Дмитро Павличко, Сергій Козак, Степан Крижанівський, Микола Луків, Анатолій Матвійчук, – «Пісня про друга», «Ой дівчина, чим ти полонила», «Берізка», «Ой ти дівчина, з горіха зерня», «Білий сніг на зеленому листі», «Ти любов моя» та інші у виконанні Віктора Женченка і Бориса Паламаренка під акомпанування заслуженого діяча мистецтв України Ірини Мильниченко.

На всіх присутніх і ювіляра чекала на вечорі приємна несподіванка. Привітати Віктора Васильовича з ювілеєм із величезним букетом прибули Герой України, відомий поет, автор уславлених пісень Дмитро Васильович Павличко з дружиною Даною Павлівною. Привітавши винуватця торжества, Дмитро Павличко запропонував заспівати удвох із Женченком заборонену колись пісню «Долиною туман тече» на слова Д. Павличка, музику О. Білаша. Зал стоячи слухав чудову пісню, і ще довго під його склепінням тривали овації.

Час від часу, а переважно у дні ювілеїв, ми аналізуємо, чого досягли, скільки сил, розуму, здоров’я на це витратили, що залишилося нездійсненним і чому. І після цього, не вагаючись, виписуємо нові плани на найближче майбутнє. Тож нехай щастить Віктору Васильовичу Женченку у здійсненні нових планів, нехай щиро і радісно йому всміхається майбуття. З нагоди ювілею вітання Віктору Васильовичу Женченку надіслали земляки: Полтавська ОДА і облрада, Семенівська РДА і райрада, Семенівська селищна рада і її голова Людмила Павлівна Милашевич, Оболонська сільська рада і її голова Сергій Олексійович Гамбаль, колектив Оболонської сільської бібліотеки, багато друзів, шанувальників ювіляра і його творчості із Семенівки й Оболоні.

Земляки зичать ювіляру міцного здоров’я і багато хороших літ:

Шановний Вікторе Васильовичу!

Пливуть роки, як дощові хмарини,

Летять вони й не вернуться назад.

Синиці нині дзвінко на калині

Нащебетали Вам вісімдесят.

Надворі жовтень, зиму вже гукає

На білому гривастому коні,

А в серці Вашім пишно розквітають,

Немов троянди, мрії весняні.

І ніби книгу, жовтень розгортає

Перед очима всі минулі дні.

Вони для Вас (усі ми добре знаєм)

Багаті змістом, злетами міцні.

В душі палкій народжуються мрії,

І задуми у серці розцвіли.

Ви нам «Струну» і «Кришталевий шепіт»,

«У сяйві тополиних грацій» принесли.

Все про життєві радощі й турботи

Співають Вам в садочку солов’ї.

Відчули радість і акторської роботи

Та щиру шану глядацької сім’ї.

Вісімдесят! Нехай на Вашій ниві

Простелиться удачі дивосвіт!

Нехай Господь дарує повну чашу

Добра і щастя на багато літ!

А щоб чудове Ваше свято

В душі лишило добрий слід,

Прийміть від земляків присвяту

Й живіть, як мінімум, сто літ!

Валерій ЗІНЧЕНКО

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Комментарии  

+2 # принцеска 26.11.2016 19:21
крутий дядько, як не крути :lol:

Рейтинг:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна