Попри те, що завдяки фіскальній децентралізації коштів у місцевих бюджетах стало більше, масштабні проекти переважно так і залишаються поза вирішенням місцевою владою через брак коштів. Шлях до вирішення питання та основним джерелом надходження фінансів на капітальні вкладення місцевого рівня є субвенція із державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій.
Завдяки цим коштам можна провести вартісні роботи із реконструкції комунальних доріг, поточного ремонту порівняно великих ділянок місцевих доріг, реконструкції зношених систем водопостачання, водовідведення та теплопостачання, упорядкування полігонів твердих побутових відходів чи вирішення питань із стихійними сміттєзвалищами, реконструкція шкіл, лікарень та інших значних за розміром капіталовкладень об’єктів. Провідну роль у залученні цих фінансів відіграють депутати-мажоритарники. Народний депутат України Костянтин Іщейкін не залишається осторонь проблем соціально-економічної сфери: за його сприяння на Полтавщину у його виборчий округ додатково надійшло та освоєно 5 мільйонів гривень з державного фонду соціально-економічного розвитку.
Пріоритетними є капітальні ремонти закладів соціальної сфери та їх енергомодернізація. Як зазначає народний обранець: «Для мене принципово важливо, щоб такі проблеми були вирішені. Це знімає навантаження на мешканців місцевих громад і створює значно кращі умови їх життя. Цього року вирішено направити кошти на сільську місцевість, адже минулого року міста не змогли освоїти надане їм фінансування». Костянтин Іщейкін наголошує на тому, щоб гроші з державного бюджету, які надійшли за його сприяння, використовувалися максимально ефективно.
«Ми не можемо собі дозволити розбазарювати державні кошти. Я особисто інспектуватиму хід усіх робіт і слідкуватиму за тим, щоб усі ці кошти використовувалися прозоро, ефективно і з найбільшою користю», – говорить депутат. Тож 22 листопада він відвідав Семенівщину, де присвятив свою робочу поїздку освітній галузі – спільно із головою райдержадміністрації Віктором Федоренком оглянув заклади освіти. Так, у Богданівській ЗОШ І-ІІ ст. встановлено новий твердопаливний котел, частково відремонтовано шкільну котельню; у Семенівському НВК №2 встановлено тренажери та придбано нові комп’ютери; у Семенівському НВК №1 імені М. М. Хорунжого замінено систему опалення та закуплено 3 комплекти нових меблів.
Костянтин Іщейкін провів зустрічі із трудовими колективами та керівництвом цих закладів, особисто перевірив якість та ефективність проведених робіт, поспілкувався на різні теми, що цікавили співрозмовників, розповів про свою депутатську діяльність не лише на окрузі, а й у стінах Верховної Ради, у Бюджетному комітеті тощо. Наголосив, що роботу на окрузі вважає найголовнішою, адже «реально бачити життя у сільських громадах та зберігати їх і розвивати, вислуховувати кожного громадянина, допомагати вирішувати проблеми та бачити в очах своїх виборців вдячність – це те, для чого варто працювати, показувати результат». Зазначив, що працюватиме і надалі над вирішенням питань, що порушують саме у сільських населених пунктах, для чого спільно із органами місцевого самоврядування та районною владою уже складається перелік проблем, що вимагають нагального вирішення у 2017 році.
Варто зазначити, що це не перші кошти з державного бюджету, залучення яких домігся Костянтин Євгенович на свій округ. Загалом за його сприяння лише в 2016 році було виділено близько 20 млн. грн., а це фінансування десятків об’єктів, проблемні питання яких не вирішувалися роками. Насамкінець сказав, що задоволений проведеною роботою, подякував кожному за внесок у реалізацію проектів, наголосив, що продовжуватиме підтримувати ініціативи громад та постійно здійснюватиме зустрічі із громадянами, трудовими колективами району. «Я вдячний, що мене підтримали, висловили довіру, обрали у народні депутати, тому намагаюся виправдати довіру кожного виборця добрими справами», – сказав Костянтин Іщейкін.
Прес-служба Семенівської райдержадміністрації
Фото та відео Олени БУГАЙ
Комментарии
Хвала йому і вдячність.