Цікаво, якою людиною треба бути, щоб стати байкарем? Можливо, чарівником? А можливо, і просто доброю, мудрою, справедливою людиною. Саме таким перед нами постав Леонід Глібов – байкар, людина дивовижної долі. Він писав байки. Адже у байці можна висловити те, чого відверто ніяк не скажеш...
Від часів Езопа говорять байкарі так, що не всяк і дотямить одразу все, ніби про звірів, тварин, птахів, а насправді глузують із людей – злих, нечесних, жорстоких...
2 березня у Семенівській дитячій музичній школі працівники районної бібліотеки провели літературний вечір, відзначивши 190-річчя від дня народження Л. І. Глібова, нашого земляка, українського байкаря, поета. Вечір пройшов у дусі спомину про життя і творчість відомого байкаря. Ведуча заходу поділилась цікавими фактами із життя байкаря. Глібов майстерно використовував усі закони жанру байки, писав твори, які часто нагадують невеличкі п'єси з поетично окресленими дійовими особами.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Літературна спадщина Леоніда Глібова досить велика й різноманітна за жанрами. Українською мовою він написав 107 байок, понад 40 ліричних віршів, 2 віршовані казки, понад півсотні віршованих загадок та загадок-акровіршів, п’єсу-водевіль «До мирового». Не одне покоління від безтурботних дитячих днів і до похилого віку супроводжують мудрі й проникливі, лагідні, жартівливі й сумовиті слова байок і пісень Глібова.
На літературному вечорі байки Л. І. Глібова майстерно прочитали Євдокія Киричок, Антоніна Завалко, Надія Пахомова та учнів 6 і 7 класів Семенівського НВК №1 імені М. М. Хорунжого. Народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Журавка» (керівник Ганна Донець) виконав українські народні пісні. Також була представлена книжкова виставка «Сія зоря поета й байкаря».
Олена БУГАЙ
Фото автора