b_385_225_16777215_00_images_news_2019_kobzar.jpg

Щовесни, коли тануть сніги і на рясті просяє веселка, повні сил і живої снаги, ми вшановуєм пам’ять Шевченка!

Уже котра весна ступила на землю від часу народження Тараса Григоровича Шевченка. Щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним.

Тарас Григорович Шевченко – велика і невмируща слава українського народу. У його особі народ об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень.

Цього року Шевченківські дні були проведені:

    • 7 березня працівниками районного Будинку культури біля пам’ятника Т. Г. Шевченку в селищі Семенівка;

  • 11 березня в Семенівському районному народному краєзнавчому музеї його працівниками та за участі працівників територіального центру соціального обслуговування селища Семенівка, вокального колективу та громадськості.

На заходах присутні слухали біографію великого пророка української нації, насолоджувались віршами великого поета та слухали пісні.

Минуло  205 років із дня народження славного сина України, але в багатьох українських родинах можна побачити прикрашений вишитим рушником портрет Кобзаря. Він – як член сім’ї, як найдорожча людина. У день народження Тараса Шевченка дорослі і діти йдуть до його пам’ятника, щоб поставити свічку, покласти квіти, почитати його вірші, поспівати пісні, вшанувати великого Кобзаря.

Свого національного поета Тараса Шевченка народ називає Генієм. У чому ж феномен цього світового митця? Чому майже через півтора століття після його смерті твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі?

Актуальність Шевченка не в тому, що він порушив великі й вічні питання або дав нам відповідь на них. Кожне покоління має самостійно шукати відповіді на питання, поставлені часом.

Сьогодні ми повертаємось обличчям до загальнолюдських цінностей, а отже, й до Шевченка. Він приходить у наш день. Але ми повинні йти в його час. Лише так між нами і ним глибшатиме взаєморозуміння.

Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації. Для українців усіх наступних поколінь він став потужним джерелом національної свідомості, символом України.

Олена БУГАЙ

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна