b_385_225_16777215_00_images_news_2017_pasika_image-0-02-05-6d2762a5f72003f813095b56b0b75109aa340baf5de58ecdd4a22c4a12a4d92c-V.jpg

У світі є стійкий попит на якісний продукт бджолярства. Більшість розвинених країн просто не в змозі його виробляти в споживаних обсягах. На даному етапі ринок промислових пасік в Україні недостатньо розвинутий. Професія бджоляра стрімко старіє у зв’язку з урбанізацією. Середній вік бджоляра – 65-70 років. Через 10-15 років купувати продукцію буде ні в кого.

У розвитку бджільництва Україні склалася цікава ситуація. З одного боку наша країна стабільно тримається в п’ятірці лідерів із виробництва меду в світі та з виробництва на душу населення в абсолютному лідерстві, а з іншого боку бджільництво знаходиться як галузь в зародковому стані. Пов’язано це з тим, що в нашій країні основну питому вагу (до 90%) мають приватні кустарні пасіки із середньою кількістю бджолиних сімей 10-20 шт. із низьким рівнем бджільництва, продуктивністю праці, що не може забезпечувати виробництво якісної продукції. У той час як у розвинених країнах середні пасіки нараховують від 500 шт. сімей до десятків тисяч.

У нашій країні найсприятливiшi природні умови. В умовах глобального потепління медоносні можливості України тільки посилюються, дозволяючи отримувати стійкі медозбори. На сьогоднішній день завдяки промисловій пасiцi відбувається переформатування світового медового ринку. Деякі великі експортери втрачають свої позиції, наприклад, Аргентина.

Дуже важливе виробництво світлих медів: акація, соняшник, ріпак, які найбільш цінуються на світовому медовому ринку. У нашій країні орієнтація на експорт проекту дозволяє уникнути негативного впливу економічної ситуації.

Ураховуючи вищевикладенi факти, можна стверджувати, що промислова пасіка – це великий прорив у бджолярстві. Завдяки цьому проекту з’явилися безліч робочих місць і нових інфраструктур для населення. У людей з’явилася можливість отримувати гідний заробіток незалежно від вікових категорій і статі. На промисловій пасiцi завжди затребувані як фахівці, так і учні, які не байдужі до цієї діяльності.

На сьогоднішній день іде якісний відбір персоналу для обслуговування промислової пасіки. Бажаючі проходять випробувальний період і приступають до роботи, отримавши повне оформлення та додаткові привілеї, такi як безкоштовне проживання та харчування. Керівництво пасіки подбало, щоб забезпечити працівників усім необхідним для комфортних умов роботи (спецодягом та необхідним інвентарем бджоляра), а також відпочинком.

Прес-служба ТОВ «Всеукраїнський центр меду»

 Промислова пасіка – користь чи шкода?!  Промислова пасіка – користь чи шкода?!  Промислова пасіка – користь чи шкода?!
 Промислова пасіка – користь чи шкода?!  Промислова пасіка – користь чи шкода?!  Промислова пасіка – користь чи шкода?!
 Промислова пасіка – користь чи шкода?!   

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Комментарии  

# Alex Chera 07.07.2017 21:53
ЗарегилсЯ. Знакомые все лица. Круто у Вас. Буду на праздник 19! Виталька звезда инета. Всех благ! И надо сделать чтобы статью в социальных сетях можно было расшарить.

Рейтинг:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна