384012929.jpg

Державна служба інтелектуальної власності пропонує законопроект, який зобов’яже провайдерів видаляти сумнівний контент протягом доби без рішення суду. Про це УНН повідомили у прес-службі Держпідприємництва.

У відомстві зазначають, що проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет" передбачає, що після отримання скарги від правовласника держслужба буде повідомляти провайдерів, що на певному ресурсі є піратський контент.

"При цьому достовірність інформації, викладеної заявником у заяві, не перевіряється, і достатньо нотаріально засвідченого скріншоту такої веб-сторінки. Тобто без будь-яких правових підстав", - зазначають у Держпідприємництва.

Також у відомтсві наголошують, що законопроектом передбачається, що протягом одного дня компанія повинна повідомити власника сайту про скаргу. Якщо той не вживатиме заходів з видалення піратського контенту або не подасть заперечення на претензію правовласника, провайдер буде зобов’язаний сам заблокувати або видалити контент. "За невчасне блокування сайту провайдери нестимуть адмінвідповідальність (штраф до 17 тис. грн.)", - йдеться у повідомленні прес-служби Держпідприємництва.

"Через значну кількість суперечливих Конституції України, Цивільному кодексу України, вимогам міжнародно-правових актів змін, Держпідприємництво відмовило в погодженні цього документу", - зазначають у відомстві.

У Держпідприємництва також підкреслили, що досвід більшості розвинених країн світу свідчить, що блокування веб-сайтів зазвичай здійснюється за рішенням суду.

А законопроектом пропонується наділити таким повноваженням навіть не органи державної влади, а суб’єктів господарювання, які надають послуги з доступу веб-сайту до мережі Інтернет.

"Держпідприємництво категорично не погоджується із запропонованою редакцією та вважає, що єдиною підставою для блокування веб-сайту має бути належно аргументоване рішення суду", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що відсутність будь-якої відповідальності заявника при позасудовому порядку блокування веб-сайтів дозволить узаконити механізм безперешкодного блокування "незручних" Інтернет-ресурсів.

"До того ж, прийняття законопроекту у такій редакції: порушує право на поширення інформації власниками сайту і право користувачів сайту на доступ до інформації; сприяє зловживанню правом на звернення; запроваджує "презумпцію вини": після звернення заявника сервісна служба може одразу, не перевіряючи суті претензій, блокувати адресу мережі Інтернет", - заявили у Держпідприємництва.

Джерело: http://www.unn.com.ua/

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна