b_385_225_16777215_00_images_news_2014_Business_molotok.jpg

КИЇВ. 13 жовтня. УНН. Уряд пропонує залучати громадські організації до процесу конкурсного відбору суддів. Про це під час виїзного засідання сказав Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає кореспондент УНН.

За словами глави уряду, законопроект предбачає низку концептуальних змін щодо процедури добору суддів.

"В першу чергу ми вважаємо, що необхідно запровадити конкурсні засади до зайняття посад суддів в судах різних рівнів", - зазначив А.Яценюк.

Він також наголосив на необхідності залучення громадськості до цього процесу.

"Дуже важливо зараз відновити довіру громадян України до судової гілки влади, а для цього необхідно залучати громадськість, в тому числі і до добору суддів. Щоб при проведенні конкурсного відбору громадські організації були допущені з тією метою, щоб спостерігати та брати участь у процесі конкурсного відбору", -зауважив А.Яценюк.

Нагадаємо, після приходу до влади Віктора Януковича в Україні була проведена судова реформа. Закон "Про судоустрій і статус суддів" набрав чинності 30 липня 2010 року. Документ викликав багато критики. Багато експертів заявляли, що законопроект знизив незалежність суддів.

Президент України Петро Порошенко 25 вересня презентував концепцію реформ, що мають підготувати Україну до вступу у ЄС "Стратегія 2020". Ключовою із цих реформ має стати судова.

Найближчим часом Президент України створить координаційний орган, який виступатиме майданчиком для об'єднання й узгодження різних ініціатив з судової реформи.

Джерело: http://www.unn.com.ua/

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна