Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/news/2014/Politic/bijenci.jpg'
There was a problem loading image 'images/news/2014/Politic/bijenci.jpg'
bijenci.jpg

Через більше ніж півроку після анексії Криму та початку АТО ніхто чітко не сказав, як визначати правила поведінки і правила життя вимушено переміщених осіб

КИЇВ. 13 жовтня. УНН. Протестні настрої серед переселенців з Криму та Сходу України, які вимушено покинули свої домівки і наразі проживають у Києві та різних містах України, лише зростатимуть. Таке припущення в ексклюзивному коментарі УНН вислови директор Кримського експертного центру Олексій Стародубов.

За його словами, зміст протестів, на які сьогодні вже почали виходити переселенці з тимчасово купованих територій, зводиться до бездіяльності влади.

"Людський гнів сам собою є логічним. Ніяких коментарів збоку влади з цього приводу поки що немає. Станом на сьогодні, через більше ніж півроку після анексії Криму та початку проведення АТО, і до цього часу ніхто чітко так і не сказав, яким чином визначати правила поведінки і правила життя вимушено переміщених осіб. Люди повинні перебувати у певному правовому полі, а такого правого поля для переселенців сьогодні просто не існує. Якщо влада думає, що двома недосконалими законами (про тимчасово окуповані території та вільну економічну зону в Криму, - ред.), які, до речі, не діють, вона вирішила проблеми тимчасово перемішених осіб, то це велика помилка. Насправді немає жодного правового механізму захисту прав і свобод таких людей. Родинам переселенців банально немає де жити і чим грітися, я вже не говорю про обмеження їх конституційних прав, наприклад виборчих", - сказав Олексій Стародубов.

Експерт нагадав, що раніше запропонована ним стратегія реінтеграції Криму чітко передбачає необхідність визначення та захисту саме конституційних прав тимчасово переміщених осіб шляхом розробки відповідних нормативних актів.

"Конституційний блок цієї стратегії якраз і передбачає, що на рівні законодавчої та виконавчої влади існує необхідність визначення, яким чином в сучасних умовах відстоювати та захищати права переміщених осіб. У тій ситуації, що склалася, коли частина територій не контролюється державою, треба б було внеси відповідні змін до перехідних положень Конституції, наприклад, які би визначали права та свободи тимчасово переміщених осіб, а головне механізми їх захисту", - додав він.

За словами директора Кримського експертного центру, влада бездіє з цих питань і ще й тому, що відсутній будь який діалог з тимчасовою окупаційною владою кримського півострова в інтересах українських громадян.

"Тому якщо влада й надалі вдаватиме з себе глухоніму, то протести переселенців будуть непоодинокими. Адже, якщо говорити про прогнози то будь-яка бездіяльність і відсутність елементарної реакції на проблеми людей, які переїхали, це звичайно призведе до негативних наслідків, і звичайно що такі протести будуть все частішими та інтенсивнішими. Бо у людей просто немає іншого виходу", - резюмував експерт.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, минулого тижня переселенці з Донбасу та Криму протестували під ВР та вимагали прийняття закону про захист їх прав та свобод.

Джерело: http://www.unn.com.ua/

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна