b_385_225_16777215_00_images_news_2014_Politic_081.jpg

Президент Петро Порошенко з моменту його обрання публічно обіцяв розпродати підконтрольний йому бізнес. Але так і не виконав обіцяного. Поки ж банк, який йому належить, незважаючи на кризу і війну, демонструє чудеса зростання. 

Активи "Міжнародного інвестиційного банку (МІБ)", основним акціонером якого є Президент Петро Порошенко, з початку року зросли майже на 50%, до 2,5 млрд грн. Про це йдеться в звіті банку за III квартал 2014 року. Для порівняння: активи всієї банківської системи за перші 8 місяців (дані за 9 місяців поки не оприлюднені) збільшилися всього на 5%.

Показово, що навіть таке незначне зростання за системою був обумовлений стрімкої девальвацією нацвалюти. Приблизно 41% активів усіх банків номіновані в іноземній валюті. Враховуючи ослаблення офіційного курсу на 63%, можна говорити про фактичне скорочення активів банків. 

Активи "МІБу" також частково росли за рахунок девальвації. Проте криза майже не торкнулася підконтрольної Президенту фінустанови. На відміну від більшості колег по цеху, в банку Порошенка спостерігався приплив депозитів, в тому числі і валютних.

Залишки на рахунках клієнтів "МІБ", номіновані в інвалюті, за перші 9 місяців зросли з 644 млн грн. в еквіваленті до 1,4 млрд грн., тобто на 35% в перерахунку на долари. У тому числі валютні депозити фізосіб збільшилися на 12% в доларовому еквіваленті. 

"У банку зберігають гроші віпи, включаючи вище керівництво країни. А у них з доларами проблем немає", - вважає банківський експерт Олександр Охріменко. І це незважаючи на те, що банк пропонує не найвищі ставки за доларовими вкладами - 3-6% річних залежно від терміну і депозитної програми. Хороший показник, враховуючи, що валютні депозити "фізиків" за системою за той же період скоротилися на 33%. 

Історія з банком Порошенко нагадує те, що відбувалося і з фінустановами, підконтрольними сім'ї його попередника Віктора Януковича. Так, наприклад, "Всеукраїнський банк розвитку (ВБР)", що належить Олександру Януковичу, теж зростав значно швидше за ринок. У 2010 році, коли Янукович був обраний президентом, активи "ВБР" виросли в 2,5 рази. За всі чотири роки каденції екс-президента цей банк збільшився в розмірах в 34 (!) Разу. 

Чи повторить цей рекорд банк, підконтрольний Порошенко, невідомо. Очевидно інше: поки більшість інших банків згортають свої мережі і втрачають клієнтів, "МІБ", навпаки, відкриває нові офіси. 

"МІБ постійно розширює свою присутність в регіонах України, забезпечуючи своїм клієнтам зручний і якісний банківський сервіс", - йдеться в повідомленні банку від 8 вересня 2014 року. У червні цього року банк відкрив регіональну дирекцію в Черкасах, а в серпні приріс ще двома філіями у Вінниці та Одеської області. У вересні банк почав освоювати і Львівський регіон - там також з'явилася регіональна дирекція "МІБ". 

У серпні цього року стало відомо, що продажем бізнесу Петра Порошенка займеться інвестиційна компанія Rothschild. 

Акціонери "Міжнародного інвестиційного банку" на 15 жовтня 2014 року. За даними банку "МІБ" 

Опитані нами експерти сумніваються, що це буде ринкова угода. "Компанія (Rothschild. - Автор) спеціалізується на послугах довірчого управління, а також консультує віп-клієнтів щодо оптимізації структури власності", - пояснює партнер інвестиційної компанії Goldman Milestone Group Дмитро Шестаков. 

Як правило, Rothschild НЕ розсилає тизери і не проводить конкурси серед потенційних інвесторів. "Вони, швидше за все, зареєструють якусь публічну компанію, десь в Австрії чи в Швейцарії, і оформлять на неї акції Порошенко, а реальним власником виступатиме, скажімо, син Президента. Схема банальна, але працює безвідмовно", - каже юрист-міжнародник, який побажав залишитися неназваним. "Якщо Петро Олексійович і продасть банк, то, швидше за все, акції просто" перепишуть на кота ". В таких випадках зазвичай проводиться номінальна угода", - упевнений керуючий партнер однієї з інвесткомпаній. 

Примітно, що інтереси Rothschild в цій угоді в Україні представлятиме компанія "Інвестиційний капітал Україна (ІКО)", яка до останнього часу належала нинішній очільниці НБУ Валерії Гонтарєвої. 

"ИКУ давно представляє інтереси бізнесу Порошенко. Вони, швидше за все, як уповноважена особа вирішуватимуть юридичні та організаційні питання на території України", - вважає Дмитро Шестаков. Наприклад, представлятимуть інтереси продавця і покупця в держорганах, включаючи Нацбанк. 

Учасники ринку впевнені, що продавати банк окремо від інших бізнесів Порошенко немає сенсу. Без ключових клієнтів банк практично нічого не коштує. "У нас так заведено, що у кожного олігарха або президента має бути свій банк. Це дозволяє приховувати власні грошові потоки, виводити або заводити капітал. Крім того, банк - незамінний інструмент для залучення по цікавим відсоткам грошей за кордоном або всередині країни", - пояснює старший партнер адвокатської компанії "Кравець та Партнери" Ростислав Кравець. 

Цікаво, що, за словами банкірів, левова частка грошових потоків компаній, пов'язаних з родиною Порошенко, до останнього часу обслуговувалася в Укрсоцбанку. Тепер це фінустанова зіткнулося з дефіцитом капіталу, що не дозволяє йому нарощувати кредитний портфель. 

Можливо, більшу частину грошових потоків сімейного бізнесу будуть поступово переводити в "МІБ". 

Поки ж "МІБ", який за розміром активів займає 78 позицію в рейтингу НБУ, явно не здатний обслужити багатомільярдний бізнес сімейства Порошенко. Але перспективи для росту у нього вельми райдужні. 

Так, наприклад, нещодавно колишній глава наглядової ради "МІБ" Костянтин Ворушилін був призначений директором-розпорядником Фонду гарантування вкладів фізосіб. Фонд зараз проводить безпрецедентну за розмірами розпродаж активів неплатоспроможних банків, включаючи банківське обладнання, нерухомість і кредитні портфелі. За словами Ростислава Кравця, ФГВФО продає банківські активи не дорожче, ніж за 10% їх вартості. 

"Наближений до керівництва Фонду банк при бажанні може нарощувати свою мережу по всій країні, практично нічого не інвестуючи", - упевнений банкір, що побажав залишитися неназваним. 

Голова правління "МІБ" Костянтин Людвик і керуючий директор "ИКУ" Макар Пасенюк на момент публікації на питання Мінпрому не відповіла.

Джерело: http://svdevelopment.com/

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Комментарии  

# Саня 18.10.2014 21:00
Да ладнааааааа....Просто там управляющие на месте :-? А так ниче.Никакого админтыску))) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
# Рибак 19.10.2014 06:20
Модераторы! Вы сразу оговорите условия для комментариев, типа "о Президенте Украины либо хорошо, либо никак!" И не фиг удалять мнения! ст.34 Конституции никто не отменял.
# Grisha 19.10.2014 19:58
Пане рибак, ми глибоко поважаємо вашу особисту думку, але в ст.34 Конституції України жодним пунктом не згадуютьсяті епітети які ви використовували щодо громадян України (ким би вони не були).Вибачте, дякуємо.
# Рибак 20.10.2014 05:45
але й не забороняються ці епітети. А "сука" - літературне слово...

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна