submarine.jpg

У Швеції спеціальні підрозділи, що ведуть пошук "невідомої підводного човна", встановили контакт з кількома підводними об'єктами на схід від фіорду Інгаре. Це вузький фіорд у стокгольмських шхерах, що межує з островом Інгаре з півночі і островами Госе і Ельє з півдня.

Як передає стокгольмський журналіст Ольга Максе, в районі пошуку знаходяться мінний тральщик, береговий корвет класу "Сундсваль", судно берегової охорони, корвет "Стокгольм" і штабне судно "Троссе".

"Підозрілі об'єкти" лежать на дні без руху на відстані кількох сотень метрів один від одного, повідомляє газета "Свенська Дагбладет", журналісти якої перебувають у місці пошуків.

Влада Швеції обмежила заборонену зону в районі пошуку як для цивільних судів, так і для преси. Одночасно з цим пошуки тривають і у відкритому морі в районі Данзигер Гатт, на виході з архіпелагу.

Прес-служба збройних сил Швеції поки ухиляється від коментарів.

21 жовтня міністр оборони Швеції Перер Хультквіст і головнокомандувач Сверкер Йоранссон провели нараду з членами комітету з оборони Ріксдагу і інформували парламентаріїв про заходи, що вживаються в ході розвідувальної операції.

Напередодні стало відомо про те, що оборонне відомство надало пресі свідомо помилкові дані щодо місця пошуку підводного човна. До такого висновку прийшли журналісти шведського телебачення SVT, які вивчили єдину на сьогоднішній день фотографію невпізнаного об'єкта, який нібито був помічений під фіордом Юнгфрю біля острова Даларе і пред'явлений громадськості контр-адміралом Андерсом Гренстадом. Цей знімок був зроблений в іншому місці, впевнені тележурналісти, які виїхали на місце зйомки. SVT зробило порівняльний аналіз місцевості та зазначених координат місця пошуків, повідомлених військовими.

Додамо, що збройні сили Швеції офіційно спростували інформацію про те, що причиною пошукової операції в територіальних водах країни могла стати нідерландський підводний човен. Цю версію напередодні запропонувала російська сторона, спростувавши інформацію про російську субмарину.

Джерело: http://dt.ua/

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна