soros.jpg

Відомий мільярдер Джордж Сорос, який знаходиться на 24-ому місці в списку найбагатших людей світу за версією Bloomberg зі статком у 26 мільярдів доларів, спеціально для видання The New York Review of books написав аналітичну  статтю, в якій засуджує неспроможність Заходу протидіяти агресивній політиці Росії по відношенню до України, а також наводить ймовірні прогнози, до яких наслідків може привести така нерішучість. На думку мільярдера, західні країни, кожна виходячи з власних міркувань, сповнені рішучості уникнути прямого військового зіткнення з Росією, яка, своєю чергою, використовує це у своїх інтересах. Далі автор посилається на прямі тому підтвердження – анексію Криму та створення сепаратистських анклавів на Сході України.

"Президент Путін повинен був до сих пір дотримуватися угоди про припинення вогню, яку він уклав з українським президентом Петром Порошенко 5 вересня, але Путін зберігає вибір продовжити припинення вогню доти, доки йому вигідно або поновлення повномасштабної атаки", - пише оглядач. Далі Сорос окреслює можливі "ходи", які може вжити російський лідер найближчим часом. За його прогнозами, Путін може дочекатися результатів парламентських виборів 26 жовтня, а потім запропонує Порошенкові газ та інші переваги за умови, що він призначить прем'єр-міністра, прийнятного для Путіна.
В той же час, Сорос зауважує, що він вважає малоймовірним, що Порошенко прийме таку пропозицію. Ще один імовірний хід Путіна – силове відкриття наземного маршруту з Росії до анексованого  Криму та Придністров'я до зими. З іншого ж боку, "він може просто сидіти, склавши руки, і чекати економічного і фінансового краху України", вважає бізнесмен. Також Сорос припускає, що Путін може запропонувати Обамі велику угоду, в якій Росія надасть допомогу  США у боротьбі із ISIS, натомість, РФ буде дозволено мати свій шлях у "ближньому зарубіжжі", "що ще гірше, президент Обама може прийняти таку угоду". Аналітик припускає, що Обама може прийняти таку угоду, що стало б трагічною помилкою з далекосяжними геополітичними наслідками. "Не применшуючи загрозу від ISIS, я б сказав, що мета збереження незалежності України повинна бути пріоритетною, без неї навіть союз проти ISIS розвалиться. Розпад України стане величезною втратою для НАТО, Європейського союзу і Сполучених Штатів. Замість того, щоб підтримувати Україну, НАТО доведеться захищати себе на своїй власній землі. Це наблизить ЄС і США до небезпеки, якої їм так хочеться уникнути: прямої військової конфронтації з Росією. Європейський союз стане ще більш розділеним і некерованим. Чому США та інші країн НАТО повинні дозволити, щоб це сталося?", - резюмує Сорос. Нагадаємо, що раніше екс-глава Міноборони США розповів про загарбницькі "апетити" Путіна
Джерело: http://tsn.ua/

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна