zakon.jpg

Полтавська обласна лікарня ім. Миколи Скліфосовського через «фіктивний» тендер планує замовити німецькі матеріали для гемодіалізу за 18,5 млн грн

5 квітня 2017 року Полтавська обласна лікарня ім. Миколи Скліфосовського оголосила тендер на закупівлю матеріалів для гемодіалізу. На тендер з двох лотів свої пропозиції подало дві фірми:

  • ТОВ «Білімед» — 18 млн 470 тис. грн (матеріали) + 77,77 тис. грн (фільтр)
  • ТОВ «Індекс» — 18 млн 403 тис. грн (матеріали) + 75,75 тис. грн (фільтр)

Обидві фірми не конкурували між собою на аукціоні й перемогу здобуло ТОВ «Індекс» з загальною пропозицією 18 млн 478 тис. грн. Проте цікаво, що обидві фірми запропоновували матеріали від одного й того ж виробника — B.Braun Avitum. При цьому, ТОВ «Білімед» й ТОВ «Індекс» співпрацювали з B.Braun Avitum через третю сторону — Good Look GmbH (також Німеччина). Це підприємство зареєстровано за однією адресою з засновником «Індекс» — Едуардом Хльопфером. Тобто, для німців цей тендер був лише фікцією.

Цікаво, що одразу дві фірми оскаржували тендерну документацію замовника: ТОВ «Румед» й «Фінансовий альянс» вважали, що медзаклад прописав тендерну документацію під B.Braun Avitum, що унеможливлює пропонувати еквівалент. 

Позиція медзакладу ж полягала у тому, що в лікарні встановлено обладнання, якому необхідні саме такі матеріали як у B.Braun Avitum. Проте замовник пояснив АМКУ, що еквівалент на ринку є.

Що ж, можливо він і є, але на тендері його не пропонували. Таким чином, створивши умови під B.Braun Avitum лікарня отримала, фактично без конкуренції, матеріали цього виробника.

Нагадаємо, що у березні цього року, обласна лікарня намагалась без тендеру придбати матеріали для ниркового діалізу за 25 млн грн. Тоді головні медики області, навпаки намагались переконати АМКУ, що на ринку є лише одна фірма, яка здатна поставити в лікарню потрібні матеріали.

Джерело: http://poltava.to

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна