venecia.jpg

КИЇВ. 27 жовтня. УНН. Венеціанська комісія схвалила конституційну реформу, запропоновану Президентом України Петром Порошенком. Про це йдеться в оприлюднених сьогодні висновках комісії, передає УНН.

У документі зазначено, що Венеціанська комісія не має заперечень щодо передачі частини повноважень від парламенту до президента, про що йдеться у проекті закону щодо внесення змін у Конституцію України.

Також у документі вітається скасування імперативного мандату для народних депутатів і позбавлення Генпрокуратури функції загального нагляду.

Венеціанська комісія зазначила, що запропоновані у проекті принципи децентралізації йдуть із врахуванням "принципу субсидіарності".

"Нові поняття, такі як "реальна влада місцевих органів влади" і "сталий розвиток адміністративно-територіальних одиниць", запропоновані в законопроекті є розумною основою для проведення децентралізації влади в Україні, ми вітаємо це", - йдеться у висновках.

Щодо взаємодії президента і парламенту Венеціанська комісія зазначає, що пропозиція щодо права президента розпустити Верховну Раду у випадку неформування коаліції парламентських фракцій у 30-денний термін "не викликає заперечень як таких, разом з тим, варто зазначити, що Венеціанська комісія вже висловлювала сумніви з приводу необхідності формалізації поняття "парламентська фракція", неформування якої дає можливість для розпуску Верховної Ради".

Також у Венеціанській комісії відзначили, що громадянське суспільство в Україні не було поінформоване або ж залучене до консультацій щодо поправок, які були подані на розгляд.

Джерело: http://www.unn.com.ua/

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна