b_385_225_16777215_00_images_news_2014_Business_molotok.jpg

Державна екологічна інспекція у Полтавській області провела позапланову перевірку Диканської селищної ради. В ході ревізії інспектори охорони навколишнього природного середовища виявили порушення. Мова йде про розміщення на відкритому ґрунті, загальною площею понад 4,2 га, комунальних змішаних відходів.

Деталі порушення та хід справи розповіли фахівці Держекоінспекції у Полтавській області. 

— На понад 4,2 гектарах землі виявили відходи. Це зафіксували актом обстеження засміченої земельної ділянки, — розповів очільник інспекції Вадим Осипенко. 

Він зауважив, що у Диканської селищної ради не виявилося і відповідної дозвільної документації.

— Відсутні документи, які свідчать про право користування земельною ділянкою. У тому числі проект землеустрою та рішення про надання дозволу на його розробку. Також немає рішення про виділення земельної ділянки для розміщення звалища твердих побутових відходів, — додав Вадим Осипенко.

Як пояснив фахівець, за таких умов це є самовільним зайняттям земельної ділянки відходами. Тобто, такі дії можна вважати порушенням статей 125 та 126 Земельного Кодексу України.

— Ми керувались Методикою визначення розміру шкоди, заподіяної державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання їх не за цільовим призначенням та зняття ґрунтового покриву, — розповіла заступниця начальника ДЕІ у Полтавській області Вікторія Бучнєва. 

Оскільки не було спеціального дозволу, у Держекоінспекції розрахували розмір шкоди, завданий державі — 6 тисяч 805 гривень. З метою стягнення збитків фахівці інспекції звернулися з позовом до Господарського суду Полтавської області.

За результатами розгляду позову, суд задовільнив позовні вимоги повністю. Також, ухвалою Харківського апеляційного господарського суду рішення першої інстанції залишено без змін.

— Важливо підтримувати у Полтавській області рівень екологічної безпеки та максимально розширювати нині діючу систему поводження з твердими побутовими відходами. Звісно, навантаження на місця видалення відходів постійно зростає. Але важливо також дати розуміння людям, що необхідно дбати про навколишнє середовище і не створювати стихійних звалищ, — зауважив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Джерело: https://poltava.to

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна