384036566.jpg

Затриманий на хабарі заступник начальника відділення поліції Полтави уклав із прокурором угоду, «здав» свого керівника, звільнився та отримав 25,5 тис. грн штрафу

Ленінський райсуд Полтави виніс вирок вже екс-заступнику начальника відділення поліції № 2 міста Полтава Павлу Педуну. 6 листопада суддя Наталія Крючко затвердила його угоду із прокурором, призначила йому 25,5 тис. грн штрафу та відпустила. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, керівника відділення поліції № 2 м. Полтава (колишній Ленінський райвідділ) Олександра Гавриленка та його заступника Павла Педуна затримали 9 серпня. За версією слідства, вони систематично отримували вигоду від підприємців, які торгували на «їхній території».

За даними реєстру судових рішень, у червні 2017-го Павло Педун запропонував підприємцю збирати з колег «данину» за те, що їм не будуть заважати торгувати м’ясом та алкоголем у не встановлених для цього місцях. З одного підприємця збирали по 200 грн/день за торгівлю м’ясом, і по 4000-5000 грн/міс. — алкогольними напоями. Частину коштів Павло Педун передавав своєму керівнику Олександру Гавриленку.

За два місяці Павло Педун отримав три транші. 25 липня підприємець передав йому 3000 грн, 8 серпня — 2000 грн, а 9 серпня — 4000 грн. Усі кошти розподілилися між ним та Олександром Гавриленком. Саме під час останньої передачі їх і затримали.

Вже за тиждень обоє відправилися у СІЗО. З реєстру судових рішень відомо, що за Павла Педуна внесли 128 тис. грн застави і на час слідства він не був під вартою. Найімовірніше, за його начальника внесли таку ж заставу.

За два місяці Павло Педун звільнився з посади заступника начальника відділення поліції № 2 м. Полтава ГУНП в Полтавській області. За даними НАЗК, він оприлюднив декларацію перед звільненням 17 жовтня.

Ще за тиждень, 25 жовтня, вже колишній поліцейський уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. Згідно з нею, Павло Педун, визнав себе винуватим у зловживанні впливом та зобов’язувався сприяти слідчим у розкритті провадження стосовно свого керівника — начальника відділення поліції Олександра Гавриленка. Натомість йому обіцяли призначити покарання лише у вигляді штрафу.

6 листопада суддя Наталія Крючко затвердила цю угоду. Вона визнала Павла Педуна винним у зловживанні владою (ч.2 ст. 369-2 ККУ). У якості покарання призначила йому штраф — 25,5 тис. грн. Це максимально можливий розмір штрафу за інкримінованою статтею. Також суддя постановила повернути його заставодавцеві 128 тис. грн.

Павло Педун може оскаржити цей вирок протягом 30 днів в Апеляційному суді Полтавської області. Що ж до вироку начальнику відділення поліції № 2, то поки навіть обвинувальний акт не переданий до суду. Останні опубліковані у реєстрі судових рішень документи — це клопотання про доступ до телефонних дзвінків та документів.

Джерело: https://poltava.to

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна