b_385_225_16777215_00_images_news_2014_Others_shengen.jpg

КИЇВ. 7 листопада. УНН. Кримчанам завдяки лобіюванню бізнес-кіл відкрили "шенген" у Греції, Італії, Нідерландах та у Чехії, повідомляє УНН з посиланням на російські "Известия".

За повідомленням, Євросоюз офіційно заборонив на території Росії видавати шенгенські візи отримав російський паспорт кримчанам ще в березні 2014 року. В ЄС заявляли, що отримати "шенген" кримчани можуть тільки через Київ і тільки при наявності українського паспорта.

Як з'ясувало видання, московські візові центри як мінімум чотирьох країн - членів ЄС - Греції, Італії, Нідерландів і Чехії, незважаючи на заборону, видають візи для росіян, що проживають в Криму. Про це розповіли в туркомпаніях, а також підтвердили у візових центрах трьох з чотирьох країн.

Зокрема, за словами представників італійського та нідерландського відділень фірми "VFS Global", заяви від прописаних у Криму громадян РФ на видачу "шенгену" розглядаються і задовольняються в загальному порядку та у встановлені строки (від 3 днів до 2 тижнів).

У чеському візовому центрі теж не виключили подачу заяв від кримчан, але зауважили, що для розгляду їх потрібна згода консульського відділу посольства Чехії - їм нещодавно була винесена особлива директива щодо Криму.

Від грецького візового центру відповіді отримати не вдалося, в посольстві Греції перенаправили за коментарями в представництво ЄС в Москві. У посольствах Чехії та Італії від коментарів відмовилися, а офіційна позиція посольства Нідерландів суперечлива. За словами співробітника прес-служби посольства Наді Верваал, хоча жителі Криму і повинні подавати, відповідно до постанови ЄС, заяву на візу тільки в київському консульстві Нідерландів при пред'явленні українського паспорта, вони можуть це робити і за російським закордонним паспортом.

У візових центрах інших країн все простіше: документи приймаються тільки в Києві. Категоричніше всіх у питанні розгляду видачі віз кримчанам виступає Німеччина, на неї припадає більшість запитів кримчан на відкриття візи, каже голова візового відділу сімферопольської фірми Center Exchange UA Ксенія Яригіна (компанія спеціалізується на оформленні віз).

У німецькому посольстві в Москві не відповіли, але у візовому центрі компанії VFS Global підтвердили позицію ЄС і повідомили, що від росіян-кримчан пакети документів навіть не приймають.

"Заявники з Криму повинні подавати документи в київське посольство Німеччини", - пояснили в компанії.

"Схожа позиція озвучується у візових центрах Великобританії та Франції", - йдеться у повідомлені.

Як відомо, 18 березня президент РФ В.Путін підписав закон про прийняття Криму і Севастополя до складу Російської Федерації. Напередодні у Криму відбувся "референдум" про статус Криму після чого у Верховній Раді АРК прийняли постанову "Про незалежність Криму".

Головою Ради міністрів анексованого Криму було призначено Сергія Аксьонова, спікером ради Криму став Володимир Константинов. СБУ відкрила проти них кримінальне провадження.

Джерело: http://www.unn.com.ua/

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна