25852.jpg

Україні до кінця року належить сплатити за зовнішнім боргом близько 3 мільярдів доларів, або близько 2% ВВП.

Як повідомляється в прес-релізі міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings, у 2020 році обсяг платежів зовнішнім кредиторам становитиме близько 5,5 мільярда доларів, або близько 4% ВВП.

Крім того, як зазначили в агентстві, виплати за держборгом в іноземній валюті на внутрішньому ринку у 2019 році становитимуть близько 2 мільярдів доларів, або 1,5% ВВП.

У S&P підкреслили, що виконання Україною програми з Міжнародним валютним фондом залишається ключем до зовнішнього фінансування, без якого здатність уряду обслуговувати валютні боргові зобов’язання у 2019 і 2020 роках є невизначеною.

Зазначається, що поточна угода з МВФ діє до жовтня, після чого новому президентові та уряду належить домовитися про нову угоду з Фондом, що, на думку агентства, може включати більш жорстку програму реформ.

У S&P нагадали, що поточна програма з МВФ передбачає введення в дію Вищого антикорупційного суду та ухвалення Верховною Радою закону про поділ нагляду на фінансовому ринку (спліт), а також потрібне відновлення відповідальності за незаконне збагачення після її скасування Конституційним судом.

“Якщо рішення не буде прийнято протягом наступного місяця, наступний перегляд і виплати МВФ можуть бути відкладені”, – прогнозують в агентстві, зазначаючи, що відсутність фінансування МВФ та інших офіційних кредиторів існує ризик погіршення умов зовнішнього фінансування України.

Джерело: https://news.finance.ua

Недостаточно прав для комментирования:( Пожалуйста зарегистрируйтесь на сайте!

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна